SON DAKİKA

ÇORUM TİME

AK PARTİ BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ bugün yapılacak olan Ekim dönemi Belediye Meclis Toplantısı öncesinde AK Parti Grubunda bir toplantı yaptı.

AK PARTİ BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
Bu haber 03 Ekim 2018 - 13:03 'de eklendi

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, yerel seçimler öncesinde ortaya çıkan spekülasyonlara karşı kulaklarının tıkalı olduğunu belirterek, “Biz İşimize bakıyoruz” dedi. Karadağ, bugün yapılacak olan Ekim dönemi Belediye Meclis Toplantısı öncesinde AK Parti Grubunda bir toplantı yaptı. Toplantıda meclis gündemini değerlendireceklerini belirten İl Başkanı Karadağ, Çorum’da AK Parti iktidarı döneminde merkezde çok güzel hizmetlerin yapıldığını ifade etti. Hizmetlerin verilmesinde en büyük payın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğunu vurgulayan Karadağ, Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi çağ atlattığını kaydetti. Yaklaşan yerel seçimlerden de daha önceki seçimlerde olduğu gibi yine başarıyla ayrılmayı arzu ettiklerini söyleyen Karadağ, 16 Nisan’da başlayan referandum süreciyle başlayan yeni hükümet sistemiyle daha pratik kararların alınabildiği bürokrasinin azaltıldığı bir düzenin başladığını dile getirdi. Yerel seçimlerle ilgili hazırlıkları parti olarak hemen hemen tamamladıklarını açıklayan Karadağ, SKM Başkanlığı için her seçim bölgesinde 3 isim belirleyerek genel merkeze gönderdiklerini ve onlardan birinin SKM başkanı olarak seçimlerde görev yapacağını vurguladı. Yaklaşın seçimlerin iyilikler ve güzellikler getirmesini temenni eden Karadağ, “Seçim sürecinde çeşitli spekülasyonlar yapılıyor, bunların hepsine bizim kulağımız tıkalı. Biz işimize bakıyoruz. Bundan sonra da işimizi yapmaya devam edeceğiz. Bütün seçim bölgelerinde çalışmaları başlattık. Bu çalışmalarımızı teşkilat disiplini içerisinde sürdürüyoruz. Adayların belirlenmesi noktasında da kiminle seçimlerin kazanılacağı üzerinde duruyoruz. 13 ilçe ve Çorum merkez ve 2 belde belediyesini kazanacağımıza da yürekten inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

MİLLETİ SOYMAYA KİMSENİN HAKKI YOK

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ ve Belediye Başkanı Zeki Gül, kur atışından kaynaklı fırsatçılık yapanlara karşı gerekli mücadelenin Çorum’da da verileceğini bildirdi. AK Parti Belediye Meclis Grubu toplantısında konuşan İl Başkanı Karadağ, bir basın mensubunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Grup toplantısında kur farkından kaynaklı fiyat artışları ile ilgili açıklaması hakkındaki sorusunu yanıtladı. Karadağ, kur farkı ile birlikte bazı art niyetli kişilerin ortaya çıktığını belirtti. Kur artışı ile birlikte rantçıların 1 lira yerine 10 lira kazanmanın, vatandaşın cebine el atmanın peşine düştüğünü, bu konuda stokçuları duyduklarını anlatan Karadağ, “Bizim görevimiz bunları öğrendiğimizde Belediye Başkanımıza iletmektir. milletimizi soymaya kimsenin hakkı yok. Amerika’ya kızıyoruz, elin gavuru diyoruz, bir taraftan da birbirimizi soymanın derdine düşüyoruz. Böyle ahlaksızlık olmaz. Bu konuda vatandaşlarımıza ve basınımıza da görev düşüyor. Vatandaş bu konuda daha titiz olmalı” diye konuştu. Belediye Başkanı Zeki Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısındaki konuşmasını talimat olarak algılandıklarını belirtti. Vali Necmeddin Kılıç ile de görüşerek bu konuda Belediye bünyesinde ekipleri oluşturduklarını anlatan Başkan Gül, bu talimatı yerine getirmek için de ellerinden gelen çabayı göstereceklerini vurguladı. Başkan Gül, “Dışardan savaş açtılar, 15 Temmuz’da alçakça açılan savaştı. Bunu başaramadılar, bundan sonraki soğuk ve ekonomik savaş olacak denildi. Şimdi de bu ekonomik savaşa karşı birlikte mücadele etmemiz lazım. Çorum Belediyesi olarak pahalı ve değerinden fazla satış yapanlarla mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Vatandaşlarımıza yanlış yapan, pahalı fiyatlarla satış yapanların karşısında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konularda bizleri uyarmalarını bekliyoruz” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER