SON DAKİKA

ÇORUM TİME

AK PARTİ’DE İLÇE ADAYLARI BELLİ OLDU

AK Parti’de ilçe belediye başkan adaylarının isimleri belirlendi, ancak son ve nihai kararı Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

AK PARTİ’DE İLÇE ADAYLARI BELLİ OLDU
Bu haber 01 Aralık 2018 - 19:02 'de eklendi

Bilindiği üzere, geçtiğimiz hafta ilçelerle ilgili olarak yerel yönetimler başkanlığında oluşturulan komisyonda İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu ve ilçe başkanlarının da katıldığı toplantıda değerlendirme yapıldı. Teşkilat ve milletvekillerinin görüşleri doğrultusunda komisyon tarafından mevcut başkanlardan bazıları ile yola devam edilmesi, bazı ilçe başkanlarının aday gösterilmesi ve bazı ilçelerde de başkanların değiştirilmesi yönünde prensip kararı alınmıştı.

İŞTE KARAR VERİLEN İLÇELER

Siyasi kulislerden edinilen bilgiye göre, komisyonda İskilip’te Recep Çatma, Bayat’ta Ekrem Ünlü, Uğurludağ’da Remzi Torun, Ortaköy’de Taner İsbir, Boğazkale’de Osman Tangazoğlu ile devam edilmesi yönünde prensip kararı alındı. Ancak, son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

İLÇE BAŞKANLARI KESİN GİBİ

Bir diğer gelişme ise, ilçe başkanları konusunda gelişti. Dün genel merkez teşkilat başkanlığı talimatları doğrultusunda Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan, Alaca İlçe Başkanı Halil İbrahim Şaltu, Mecitözü İlçe Başkanı Alişan Yaşar ve Dodurga İlçe Başkanı Abdullah Uysal’ın istifası alındı. İstifası alınan ilçe başkanlarından İlyas Özkan’ın Sungurlu, Halil İbrahim Şaltu’nun Alaca, Alişan Yaşar’ın da Mecitözü Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu ilçelerle ilgili de son kararı yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği öğrenildi.

SÜRPRİZ İSİMLER ÇIKABİLİR

Diğer yandan Dodurga için Mustafa Aydın, Kargı için Zeki Şen, Oğuzlar İçin Muzaffer Yıldırım isimlerinde karar kılındığı öğrenildi. Osmancık ve Laçin ile ilgili ise teşkilatların fikirleri alındığı, öne çıkan 3 isimden birinde karar kılınacağı belirtiliyor. AK Parti’de ilçe adaylarının önümüzdeki hafta içerisinde kesinleştirilerek açıklanması bekleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER