SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ALMAYANDA VERMEYENDE NAMERTTİR!

ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, son günlerde tekrar gündeme gelen Ahi Evran konusu ile alakalı açıklamalarda bulundu. Kılıç, Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun’a meydan okudu.

ALMAYANDA VERMEYENDE NAMERTTİR!
Bu haber 11 Ocak 2018 - 16:46 'de eklendi

Kılıç, İnşaat Mühendisi Hazar İyibil ve İnşaat Teknikeri Fatih Başkent ile birlikte yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve Zanaatkarlar Kooperatifi Başkanı Necmettin Uzun’a da cevap verdi. Kılıç, Ahi Evran Sanayi Şehrini metre karesini önceden belirttikleri gibi 500 liradan, Zanaatkarlar Kooperatifini de kendilerine devredildiği taktirde 700 liradan yapacaklarını ifade etti. Hatırlanacağı üzere daha önce Belediye Başkanı Muzaffer Külcü katıldığı bir televizyon programında Ahi Evran Sanayi Şehri ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’a metre kare fiyatlarını söylediği şekilde yapması durumunda belediyenin de dahil bütün işleri Kılıç’a yaptıracağını ifade etmişti. Sonrasında gelen açıklamalarda en son yapımına başlanan içerisinde 372 adet dükkanın yer aldığı Zanaatkarlar Sitesinin Kooperatif Başkanı Necmettin Uzun, “Metrekaresini 500 TL’den değil, 700 TL’den yapsınlar, ben bu işi onlara devretmeye hazırım” diyerek, açıklamalarda bulunmuştu.

ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ta makamında açıklamalarda bulunarak yaşanan gelişmelere cevap verdi. Kılıç, Zanaatkarlar Kooperatifi için metre kare fiyatlarını 700 Liradan yapabileceklerini ve bu konuda iddialı olduğunu belirterek Zanaatkarlar Kooperatifi Başkanı Necmettin Uzun’un sözlerine karşılık ”Hodri Meydan” almayanda, vermeyende, yapmayanda namerttir dedi. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye de seslenen ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç; ”Başkanımızdan istirhamım Allah rızası için meclisini toplasın, projeyi geçirsin, esnaf ve sanatkarına sahip çıksın” dedi. İşte ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ın yaptığı o açıklama.

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Zanaatkarlar Kooperatifi Başkanı Necmettin Uzun,dün yaptığı basın açıklamasında şahsımı da hedef alan iddialarda bulunmuştur! Ayrıca Uzun ihalesi yapılmış olan dükkanların metrekare fiyatlarını sonra açıklayacağını ilan etmiş!
Anlaşılan Uzun dersine iyi çalışmamış, ağabeylerini de can kulağı ile dinlememiş! Kamu oyununda yakından bildiği gibi sayın belediye başkanımız dükkan metrekarelerinin açık alanlarının 450 liraya, kapalı alanlarının 1000 liraya yapılacağını duyurmuştu! Anlayacağınız birileri üyelerin kaç lira ödeyeceğini kooperatif başkanı (!) sn. Uzun’dan daha iyi biliyor. Yine kamuoyunun yakından takip ettiği gibi biz Ahi Evran Projesi’ne belediye meclisi ve belediye başkanımızca yapımına izin verildiği taktirde dükkanların metrekare fiyatlarının 500 lira olacağını ilan etmiş, bununla ilgili aldığımız teklifleri de hali hazırda bulundurduğumuzu deklare etmiştik! Kaldı ki ilan ettiğimiz metrekare fiyatı devletimizin resmi gazetede yayımladığı 2017 yılı bayındırlık fiyatı ile de paralellik göstermektedir! Bununla ilgili bilgi http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/05/20170504-5.htm adresinden bakılabilir! Yani anlaşılacağı gibi ortaya konan rakamlar hayal ürünü değil, gerçeğin ta kendisidir! Şimdi Necmettin Uzun’un basında davet ettiği teklife cevabımı kendi hür irademle açıklıyorum! Sözleşmeye tamamen bağlı kalmak şartıyla belirttiğimiz, metrekaresi 700 liradan inşaatı derhal alıyoruz! Yarın işlemlerin resmiyet kazanması adına işlemlerin basın ve noter huzurunda gerçekleşmesi için kendi üzerimize düşen hazırlıklara hemen başlıyoruz!
Ayrıca Ahi Evran Projesi için gerekli izin verilirse, bu projeye devam edeceğimizi oradaki birim metrekare fiyatının da 500 lira olacağını belirtir, yukarıda ayrıntılı bir biçimde ifade ettiğim Zanaatkarlar Kooperatifi’ndeki dükkanların metrekaresini 700 liradan yapmayı taahhüt ediyor,değerli kamuoyuna saygı ile duyuruyorum!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER