SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ALTAY TANKINA ÇORUM KALORİFERİ

Oto kaloriferi alanında Çorum’un adını Türkiye çapında marka haline getirerek dünyaya duyuran YETSAN Radyatör Altay tankları içinde kalorifer üretti.

ALTAY TANKINA ÇORUM KALORİFERİ
Bu haber 13 Mart 2018 - 12:26 'de eklendi

Oto kaloriferi alanında Çorum’un adını Türkiye çapında marka haline getiren ve yurt dışına duyuran YETSAN Radyatör’e Altay tankları için kalorifer üretmesi nedeniyle milli savunma sanayine katkısından dolayı teşekkür edildi. Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ve Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ ile bazı parti yöneticileri, Yetsan Oto Radyatör Fabrikası’nı ziyaretlerinde, Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Yetik’in şahsında fabrikanın tüm yöneticilerini ve çalışanlarını kutladılar. YETSAN’ın ihracatı ve oluşturduğu katma değer nedeniyle takdirlerini ifade eden Uslu ve Karadağ, fabrikayı gezerek çalışanlarla yakından ilgilendiler ve üretim hakkında bilgi aldılar.

TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ TANKI

ALTAY Türkiye’nin özgün tasarım ürünü üçüncü nesil ana muharebe tankıdır. Türkiye’nin en büyük kara platform projesi kapsamında geliştirilen ALTAY, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gelecek ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlandı. Son teknolojiyi kullanan ALTAY artılmış bekaa kabiliyeti, hareket kabiliyeti ve atış gücüne sahiptir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER