SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ANNE ADAYLARINA EĞİTİM VERİLDİ

Çorum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 2016 yılının son gebe gruplarına katılan anne adaylarına belgeleri, düzenlenen bir tören ile verildi.

ANNE ADAYLARINA EĞİTİM VERİLDİ
Bu haber 11 Ocak 2017 - 8:22 'de eklendi

Törende 2016 yılı çalışmalarının görsellerini içeren klip, katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış, Şube Müdürleri, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı, gebe eğitmenleri, sağlık personeli ve anne adaylarının katıldığı törende; belgeleri verilen gebelere, hatıra amaçlı lohusa tacı ve kupa hediye edildi. Aldıkları eğitimden memnun kaldıklarını ifade eden anne adayları; bütün gebelerin abartılı doğum hikâyelerinden sıyrılıp, en güzel doğum hikayesini yaşayabilmek ve anlatabilmek için bu sınıfa gelmelerini önerdiler. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış yapmış olduğu konuşmada gebelere sağlıklı bir nesil yetiştirmek amacıyla, doğru kaynaklardan bilgi almak adına eğitime katıldıkları için teşekkür ederek, güzel dileklerde bulundu ve sağlığın öneminden bahsetti.
11 Gebe sınıfı eğitmenleri Hemşire Bengü Yemenici ve Ebe Derya Sarıkaya’ya da emeklerinden dolayı teşekkür eden Dr. Ahmet Barış, 2017 yılı çalışmaları için başarılar diledi. Gebe eğitmenleri “Doğum, bir annenin yaşayabileceği en güzel mucizedir. Amacımız; “normal olan, doğal olandır” felsefesiyle gebelerimizin, doğumda ağrıyla baş etme tekniklerini doğuma kadar çalışarak, doğum anında dilediği tekniği rahat bir doğum eylemi için kullanmalarıdır. Bu sayede doğumlarını kendileri kontrol edebilirler” diyerek, anne adaylarının bu mucizeyi keyifle gerçekleştirmeleri adına yeni oluşturacakları gruplar için sağlıklı yaşam merkezi gebe bilgilendirme sınıfına başvurabileceklerini söyledi. Tören, keyifli bir kokteyl ile sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER