SON DAKİKA

ÇORUM TİME

BAŞKAN KÜLCÜ’YE HODRİ MEYDAN!

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile Çorum Esnaf Odaları Birliği Başkanı (ÇESOB) Yalçın Kılıç arasındaki tartışma ilginç bir boyut kazandı.

BAŞKAN KÜLCÜ’YE HODRİ MEYDAN!
Bu haber 08 Ocak 2018 - 17:20 'de eklendi

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, katıldığı bir televizyon programında ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’a çağrı yaparak kendisini belediyeye davet etmişti. AHİ Evran Sanayi Sitesi Projesini engellediği gerekçesiyle Çorumlu esnaf ve sanatkarlarca çeşitli eleştirilere maruz kalan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, katıldığı programda, “Yalçın Kılıç, Ahi Evran Sanayi Şehri Projesi için söylediği maliyetleri hesap eden mühendis ve mimarlarını da Pazartesi günü saat 10.00’da alıp gelsin, gerçekten ortaya koydukları rakamlar doğruysa, belediyenin tüm inşaatlarını o teknik ekibe teslim etmeye hazırım” demişti.

ÇESOB BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün bu çıkışına ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’tan yanıt gecikmedi. İşte ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ın o açıklamaları…

Saygıdeğer başkanımım bir televizyon programında yapmış olduğu çağrı için çok teşekkür ediyorum. Lakin kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi Ocak ayının ilk gününden itibaren Esnaf Odaları seçimlerimiz başlamış olup, sayın başkanın işaret ettiği saatte de Kalaycılar ve Bakırcılar Odamızın seçimlerini Çesob’ta gerçekleştirmek için toplanmış bulunmaktaydık.

Başkanımızın çağrısı uzlaşma adına bizleri hem sevindirmiş, lakin biçim itibariyle derinden yaralamıştır! Şöyle ki; Değerli başkanım bize özel kalem aracılığıyla böyle bir daveti gerçekleştirseydi, bizde uygun olduğumuz gün ve saati söyler, böylelikle oluşabilecek yanlış anlamaların önüne geçer, “Kılıç gitmedi,Kılıç fırsatı kaçırdı gibi” ithamlara maruz kalmazdık!

Kaldı ki biz 25 bin esnafın başında yer alan bir başkan olarak yerimizde telefonumuzda bellidir! Neden böyle bir çağrı biçimi kullanılda anlamak mümkün de değildir. Olsa olsa dil sürçmesidir diye düşünüyorum! Çünkü biz askerde de değiliz, belediyemizde de çalışmamaktayız.

Değerli başkanım;

Daha öncede zikrettiğim gibi söylediğimiz rakamlar piyasa koşullarıylla uyum içerisindedir! Aldığımız teklifleri firmaların gizliliği açısından saklı tuttuk. Sizinle görüşmeden önce basında ya da sosyal medyada paylaşmayı da uygun görmedik! Ama şimdi devletimizin resmi makamlarınca yanı sayın Cumhurbaşkanımızın, (Allah onun gibi dünya lideri olan büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin) sayın Başbakanımızın ve bakanlar Kurulu’muzun imzalarıyla hayata geçen ve Resmi Gazete’de yayımlanan 2017 bayındırlık fiyatlarına göre (2018 henüz belli değil!) C grubu (Sanayi inşaatı) inşaatlerin metrekaresi 502 liradır. Bu fiyatlara mütaahit karıda dahildir! Aşağıda vereceğim link devletin resmi internet adresidir. Bundan da büyük bir belge olmaz düşüncesindeyim.
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/05/20170504-5.htm

Değerli başkanım,

Sayın Cumhurbaşkanımızın STK’lara ve onlara ait projelere ne kadar önem verdiği bilinen bir gerçektir! Kendisinin davet ettiği her toplantıda bizlere esnaf ve sanatkarı rahatlatacak projeler üretmemizi, bu projelerin hayata geçirilmesinde de her zaman ön ayak olacağını dile getirmektedir! AHi EVRAN Çorum esnaf ve sanatkarını rahatlatacak, her esnafın rüyası olan iş yeri sahibi olma rüyasını gerçekleştirmesine vesile olacak altın bir fırsattır! Yer bedeli yok denecek bir fiyata devletimiz tarafından tahsis edilmişken bunu elimizin tersiyle itmek Çorum Sanayisi adına kara bir leke olarak hafızalarda kalacaktır. Siz yeter ki bizim yanımızda olun; biz esnaf ve sanatkarlar olarak kendi içerimizde bu işin üstesinden gelmeye hazırız!

Sayın başkanım uzlaşılan bir program dahilinde çağrınıza derhal, mimar ve mühendislerimizle katılacağımızı, aldığımız teklifleride size sunacağımızı bilmenizi isterim. Yüreğinizi hoş tutacağınıza inanıyor, alacağınız kararlarında adil olacağını umuyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
4 ADET YORUM YAPILDI
Erdoğan YILMAZER8 Ocak 2018 / 18:03

Karakutu var bu ışte çıksın aciklasin

Memduh ercekci8 Ocak 2018 / 18:35

Nasıl bi is bu kaç zamandır başkanlar birbirine saldırıyor demekki büyük para var bu ışte

Kayhan battal8 Ocak 2018 / 19:10

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 140 hektarlık sanayi alanındaki altyapı çalışmalarının 30-40 milyon liralık bir maliyetinin olacağının tahmin edildiğini belirterek, altyapı ile ilgili bir maliyet raporu hazırlanacağını çıkacak rapora göre desteğe karar vereceklerini anlattı.
Yaydiğinde bulunan 140 hektarlık bölümde yapılması planlanan sanayi dükkanları için yapılan imar planı değişikliğine yapılan iki itiraz meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Meclis toplantısında Hüseyin Zembil ve Yasin Bostancı isimli vatandaşların itiraz dilekçeleri incelendi. Dilekçede daha önce de Yaydiğin civarında dükkan yapımı için çalışmalar yapıldığı ancak altyapının belediye tarafından yapıldığı ve belediye bütçesinden yüklü miktarda para harcandığı belirtilerek, bu alanın daha büyük olduğu, eğitiminin de fazla olması sonucu hafriyatında çok olacağı esnafın bu rakamların üstesinden gelemeyeceği anlatıldı. Herhalde bu açıkla yeter kim bunlar

vatandas9 Ocak 2018 / 08:46

yeni bir ahlatçı mı doğuyor acaba? çorumda iş adamları aktif siyasetçiler pasif. artık kimse lafını esirgemiyor, yapılması gereken birşey varsa doğrudan ankarayla muhattap oluyor. külcünün de gideceği anlaşıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER