SON DAKİKA

ÇORUM TİME

BELEDİYE’DEN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK

Çorum Belediyesi tarafından Amatör Spor Kulüpleri Haftası kapsamında 54 kulübe 20 branşta 5 bin 88 adet malzeme düzenlenen törenle dağıtıldı.

BELEDİYE’DEN AMATÖR KULÜPLERE DESTEK
Bu haber 10 Ekim 2018 - 12:51 'de eklendi

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda bugün düzenlenen dağıtım törenine Belediye Başkanı Zeki Gül, Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Sefer Kurtaran ile Çorum merkez ve ilçelerde bulunan amatör spor kulüpleri temsilcileri ve sporcuları katıldı. Program öncesi bir konuşma yapan ASKF Başkanı Sefer Kurtaran ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, spora katlılarından dolayı Belediye Başkanı Zeki Gül’e teşekkür etti. Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Zeki Gül ise Türkiye’de her yıl Ekim ayının ikinci haftasının, Amatör Spor Kulüpleri Haftası olarak kutlandığını ifade ederek, “Bu yıl 8 – 14 Ekim tarihleri arasında bu haftayı kutlayacağız. Malzeme Dağıtım Törenimiz de Amatör Spor Kulüpleri Haftası kapsamında yaptığımız önemli bir sportif faaliyet” dedi.

HEDEF, ÇORUM’U SPOR KENTİ YAPMAK

Çorum’u bir spor kenti haline getirmek, sporda Çorum’u gururlandıran başarılar elde etmek için gerekli olan tesisleşme çalışmalarına devam ettiklerini anlatan Zeki Gül, “Şehrimize çok önemli sportif yatırımlar yaptık. 15 bin kişilik stadyum, yeni spor salonu, binicilik tesisi, mahalle spor salonlarımız, gençlik merkezlerimiz içerisinde bulunan spor salonları doğrudan spora yönelik yaptığımız yatırımlar. Bu yatırımların tamamı hizmete açıldığında Çorum’u, İnşallah; sportif alanda önemli bir merkez haline getirmiş olacağız. Belediye olarak bunun mücadelesini veriyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Gül konuşmasının devamında Belediye olarak Çorum’da spor ile ilgili yaptıkları ve yapacakları yatırımlar hakkında şu bilgiler verdi: “Küçük, büyük herkesin ilgisini çeken, artık dünyada bir eğitim aracı olarak da kullanılan sporu sadece yatırımlarla sınırlamıyoruz. Yatırımlarımızın yanında, şehrimizde 7’den 70’e vatandaşlarımızın, özellikle öğrencilerimizin bizzat katılabileceği spor organizasyonları düzenliyoruz.

Uluslararası Hitit Koşuşu, Cami Çocukları Spor Şöleni, Mahallelerarası Futbol Şöleni, Karakucak Güreşleri, Engelsiz Spor Şöleni, Yaz Spor Okulları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tüm illere örnek gösterdiği KYK Spor Şöleni gibi spor organizasyonları yapıyoruz. Şehrimizde yapılan ulusal ve uluslararası tüm spor organizasyonlarına destek oluyoruz. Kurumlar arası ve kurum içi spor turnuvalarımız oluyor. Şehrimizde spor kültürünün oluşması, bu kültürün kalıcı olması için spora ilişkin her türlü değeri sahipleniyor ve destekliyoruz. Tasarladığımız, inşa ettiğimiz parklarda, yeşil alanlarda spor alanları oluşturduk Buralarda oluşturduğumuz spor alanlarına vatandaşlarımız rahatlıkla erişebiliyor, hemşehrilerimiz bu alanlarda rahatlıkla sportif faaliyetlerini sürdürüyorlar. Spora, sporcularımıza hizmetlerimiz bunlardan ibaret değil. Bu kapsamda yaptığımız en önemli çalışmalardan biri Amatör Spor Kulüplerimize yaptığımız malzeme dağıtımı. Her yıl düzenli olarak Amatör Spor Kulüplerimize malzeme yardımlarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, bu yıl; şehrimizde bulunan tüm kulüplerimize malzeme yardımı yapıyoruz.

54 KULÜBE 20 FARKLI DALDA 5 BİN 88 ADET MALZEME DESTEĞİ

Şehrimizde 20 farklı spor branşında sporcu yetiştiren 54 kulübümüzün, 54’üne de spor malzemesi dağıtımı yapıyoruz. Şehrimizde faal olan, 54 spor kulübümüzde yaklaşık 4 bine yakın aktif spor yapan evladımız var. Buralarda ilgi ve yetenekleri istikametinde spor yapan evlatlarımıza 5 bin 88 adet malzeme dağıtımı yapacağız. Dağıtım yapacağımız malzemeler arasında; Eşofman takımı, dizlik, raket, top, antrenman tişörtü, yüzme paleti, masatenisi masası, spor ayakkabısı gibi 96 kalem farklı çeşit malzemeyi gençlerimize, sporcularımıza dağıtıyoruz. Amatör Spor Kulüplerimize 200 bin TL’lik malzeme desteği sağlıyoruz. İnşallah gençlerimize, evlatlarımıza hayırlı olur.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Şehrimiz spor alanında yeni değerler kazanır. Belediye olarak Amatör Sporcularımızı, Amatör Spor Kulüplerimizi önemsiyoruz. Amatör Spor Kulüplerimiz özellikle okul çağındaki gençlerimize doğrudan hitap ediyor. Gençlerimizin profesyonel spora adım atmalarının temelini amatör kulüplerimiz oluşturuyor. Profesyonel spora kaynaklık eden amatör spor kulüplerinin her türlü desteği hak ettiğini düşünüyorum. Gönüllü olarak yapılan, ailelerimizin evlatlarını güvenerek emanet ettiği amatör spor kulüplerin desteklemesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı korumak, onların ruh ve beden sağlığını korumak ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmenin yolu spordan geçiyor. Yine evlatlarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durması, ahlaki değerleri, milli ve manevi değerleri sahiplenmesinin yolu yine spordan geçiyor.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZ, BİR OKUL GÖREVİ GÖRÜYOR

Biz Çorum Belediyesi olarak, gerek gençlik merkezlerimizdeki faaliyetlerimizle, gerek spor yatırımlarımızla, gerek spor organizasyonlarımızla evlatlarımızın, öğrencilerimizin; spor alanında daha aktif olmalarını istiyoruz. Onların sosyal, kültürel, sportif aktivitelere katılmalarını, kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Öğrencilerimizin her alanda daha sağlıklı yetişmelerine yardımcı olmak için tüm imkanlarımızla adeta seferber oluyoruz. Bu hizmetimizle inşallah bu konuda önemli mesafeler kat etmiş olacağız. Ben ailelerimize, kulüplerimize, hocalarımıza gençlerimize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Gençlerimize, evlatlarımıza ise gerek eğitim – öğretim hayatlarında ve gerekse spor yaşamlarında üstün başarılar diliyorum. Hayırlı günlerde kullanmalarını temenni ediyorum. Sevgili Gençler; Destek Bizden, Başarı Sizden. Bu desteklerimize devam edeceğiz”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER