SON DAKİKA

ÇORUM TİME

BELEDİYE’DEN EĞİTİM SEMİNERİ

Çorum Belediyesi, personeline yönelik eğitim seminerleri düzenlemeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı İç Denetim birim başkanı Tahir Tekin tarafından seminer verildi.

BELEDİYE’DEN EĞİTİM SEMİNERİ
Bu haber 11 Ekim 2017 - 16:16 'de eklendi

Çorum Belediyesi, personeline yönelik eğitim seminerleri düzenlemeye devam ediyor. Belediye Konferans salonunda İçişleri Bakanlığı İç Denetim birim başkanı Tahir Tekin tarafından verilen semineri, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, birim müdürleri ve diğer kamu kurumlarının personeli de katıldı. Üç gün sürecek olan eğitim seminerin ilk gününde İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Tahir Tekin, 5018 sayılı kanun ve kanunun detayı, kamu mali yönetimi, bütçe işleri ve hazırlama ilkeleri, harcama birimi, mali hizmetler ve muhasebe birimi, iç kontrol, iç ve dış denetim kavramları, ödenek üstü harcama ve hesap verme zorunluluğu konularında bilgiler verdi.
Tekin, seminerin ikinci gününde, Belediye taşınır ve taşınmazların yönetimi, taşınır ve taşınmaz mal edinimi, satışı, kirası, trampası, kamulaştırması, tahsisi hakkında bilgiler verdi. Üçüncü günde de İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Alaaddin Kahraman ise tarafından resmi yazışma kuralları, mevzuat uygulamaları, yerel yönetimlerde haberleşme kodları uygulamaları, belge-bilgi güvenliği ve e-belediye konularında eğitim verecek.
1

2

4

5

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER