SON DAKİKA

ÇORUM TİME

BORCU OLANLARIN SUYU KESİLECEK

Çorum Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, gönderdiği “İhtarname” ile su borcu bulunan aboneleri uyardı. Artık 3 fatura borcu olanın suyu kesilecek.

BORCU OLANLARIN SUYU KESİLECEK
Bu haber 09 Ocak 2017 - 21:03 'de eklendi

Çorum Belediyesi, vatandaşları yakından ilgilendiren önemli bir karara imza attı. 3 dönemden fazla su borcu olan abonelere “ihtarname” gönderildi. Çorum Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ihtarnamede 3 dönemden fazla su borcu bulunan abonelerin artık sularının kesileceği bildirildi.

ABONELER KARTLI SAYACA GEÇECEK

Çorum Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden gönderilen ihtarnamede, abonelere şu uyarılarda bulunuldu: “Belediyemize son ödeme tarihi geçmiş ödenmemiş borcunuz bulunmaktadır. Vadesi geçmiş borcunuzun 15 gün içinde ödenmemesi durumunda abonenizin suyu kesilecektir. Mağdur olmamanız için tahsilat servisine başvurmanızı rica ederiz.” Bu arada, aynı ihtarnamede, Belediye Meclisinin kararı hatırlatılarak, 3 dönem su faturasını ödemeyen abonenin ön ödemeli sisteme (Kartlı Sayaç) geçişinin yapılacağı vurgulandı. Ayrıca, geçtiğimiz hafta yapılan Belediye Meclisi Toplantısında CHP ve MHP suda yüzde 30 indirim teklifinde bulundu. Ancak, bu teklif AK Parti Belediye Meclis Grubu tarafından reddedildi.  Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de, suya indirim teklifine sıcak bakmayarak “Bizim bu konudaki görüşümüz belli” demişti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
4 ADET YORUM YAPILDI
erol saglam9 Ocak 2017 / 22:12

Fetonun kapanan yurdunun 70.bin tl su borcu oldunu.orda çalışan biri söylemişti.sindi soruyorum.onların suyunu niye kesmediniz.Allahtan o yurt kapandı.70.bin tl.olana kadar suyunu niye verdiniz.
merak ettim.

Mustafa emanet9 Ocak 2017 / 22:45

Bunlardan artık her şey beklenir adamlar aç degillerki açın halinden anlasınlar adamlar artık doydular kolaylık gösterecekleri yerde insanları üzmeyi tercih ediyorlar nasıl olsa beyefendiler oturdukları yerde para akıyor onlar için hiç bir sorun yok kış derdi yok yaz derdi yok esnaf nasıl para kazanıyor onuda bilmezler ama şunu çok samimiyetle söylüyorum benim hakkım varsa bunlarda hakkımı helal etmiyorum

vatansever10 Ocak 2017 / 11:49

Eskiden su faturası 2 ayda bir gelirdi. O zaman sözüm ona kötü yönetilen bir belediye vardı. Şimdi su faturaları ayda bir geliyor hemde zamlı şimdi daha iyi mi yönetiliyoruz? milleti keriz yerine koyanlar elbette Allah katında hesap verecekler.

vatansever11 Ocak 2017 / 10:52

Sayın Külcü Oğuzlar belediye başkanını örnek alsın. Külcü sen zam yaparken Oğuzlarda nasıl indirime gidiliyor bir açıklama yapsın. Milletin vergisiyle millete krallık yapan Muzaffer Külcü’yü sayın cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan görmüyor mu? Reis bunlardan haberdar olmayabilir vekillerimiz uyuyor mu?

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER