SON DAKİKA

ÇORUM TİME

BU KÖYDE TELEFON ÇEKMİYOR!

Çorum’un Oğuzlar İlçesine bağlı Derinöz Köyünde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi köylüleri adeta çileden çıkardı. Köylüler yetkililerden acil çözüm beklediklerini söylediler.

BU KÖYDE TELEFON ÇEKMİYOR!
Bu haber 19 Haziran 2019 - 17:04 'de eklendi

Çorum’un Oğuzlar İlçesine bağlı Derinöz Köyünde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi köylüleri adeta çileden çıkardı. Sevdikleriyle diledikleri gibi görüşemeyen, bir hasta olduğu zaman sağlık ekiplerine haber vermekte güçlük çeken köylüler, coğrafik yapısı nedeniyle tepelik alan arasında kalan köylerine bir şebeke alıcısı kurulmasını istiyorlar. Köylerinin 150 haneden oluştuğunu ve büyük bir nüfusa sahip olduğunu belirten Derinöz Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Davut Tahtacı, yetkililerden acil çözüm beklediklerini söyledi.

KÖYDE İLETİŞİM İMKANI YOK

Telefon şebekelerinin çekmemesi nedeniyle mağdur olduklarını kaydeden Davut Tahtacı, “150 hanemiz var köyde, büyük bir nüfusumuz var. Her evde ortalama 10-12 telefon var. Gece bir hastamız oluyor, büyük sıkıntı çekiyoruz. Hangi devirdeyiz. Bizde Türkiye’nin vatandaşıyız. Bayağı mağduruz. Bize bir yardım etsinler” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Ömer akif19 Haziran 2019 / 18:35

Bayat ilçesi çamlıgüney ve kuruçay köylerinde de çekmiyor. Maalesef insanlar zor durumdalar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER