SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM ESNAFI BAŞKANINI SEÇECEK

Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde (ÇESOB) seçim heyecanı sürüyor. Mayıs ayı içerisinde yapılması beklenen Başkanlık seçimi için adaylar ‘kulis’ çalışmalarına başladı.

ÇORUM ESNAFI BAŞKANINI SEÇECEK
Bu haber 26 Şubat 2018 - 17:49 'de eklendi

ÇORUM Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde ‘seçim heyecanı’ devam ediyor. ÇESOB’a bağlı odaların büyük bölümünde genel kurullar tamamlandı. Şimdi de gözler ÇESOB Başkanlık seçimlerine çevrildi. Mevcut ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’ın tekrar aday olduğu seçimde Kasaplar Odası Başkanı Recep Gür “muhalefetin” temsilcisi olarak başkanlık için yarışacak. Seçimde ÇESOB Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) seçimlerinde oy kullanacak Çorumlu delegeler belirlenecek.

İLÇELER BELİRLEYİCİ OLACAK!

Her 4 yılda bir yapılan oda seçimleri, daha önceki yıllara göre bu yıl daha fazla aday ve adaylarla yapıldı. Bu dönem yapılan oda seçimlerinde ilçelerde ‘denge’ açısından önemli bir rol oynadı. Ayrıca, ÇESOB seçimlerine “karışmakla” suçlanan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin tutumu özellikle muhalifler için yine büyük “handikap” oluşturacak.

ESNAF KEFALET KAPILARI AÇTI

ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ile Kasaplar Odası Başkanı Recep Gür’ün yarışacağı birlik seçiminde muhalif kanadı Recep Gür temsil edecek. Aralarında Hazır Elbiseciler Odası Başkanı Necati Şimşek, Kahveciler Odası Başkanı Nesimi Özbukat, Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz ve Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun’un bulunduğu grup ÇESOB seçimlerinde Recep Gür’e destek verecek. Gür ve ekibine kapılarını açan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek’de destek sunacak. 

YALÇIN KILIÇ’A BÜYÜK DESTEK

Mevcut ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç ise seçime yine büyük “favori” olarak katılacak. Aralarında Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, Marangozlar Odası Başkanı Ömer Latif Akdağ, Elektrikçiler Odası Başkanı Erol Bozkurt ve Yorgancılar Odası Başkanı Erdoğan Çerikçi gibi isimlerin bulunduğu çok sayıda oda başkanı seçimde Yalçın Kılıç’ı destekleyecek. Esnaf camiasında sevilen bir isim olan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç’a ilçelerden de önemli destek geliyor. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER