SON DAKİKA

ÇORUM TİME

HAVAALANI İÇİN EN KÖKLÜ ÇÖZÜM

Çorumlu Sanayici işadamı Mustafa Yağlı, bölgesel sivil havaalanı merkezinin Çorum olması gerektiğini ifade etti. Yozgat’a yapılacak yatırımın yeniden değerlendirilmesini istedi.

HAVAALANI İÇİN EN KÖKLÜ ÇÖZÜM
Bu haber 10 Ekim 2017 - 17:22 'de eklendi

Çorum’a havaalanı yapılması konusunun gündemden düşmediği şu günlerde bir açıklama da işadamı Mustafa Yağlı’dan geldi. Yağlı, temeli 20 yıl önce devlet tarafından atılan havaalanı inşaatının işadamları tarafından tamamlanıp bitirilmeye çalışılmasının etik olmayacağını düşündüğünü ifade etti. Havalanı konusunda yapılan destek açıklamalarıyla Çorumlu’nun girişimci ruhunun ortaya koyulduğunu belirten Yağlı, “Çorum, devletimizin bugüne kadar yaptığı ve bundan sonra da yapacağı yatırımları fazlasıyla haketmiştir” dedi.
çorum havaalanı (2)
DOĞRU YERDE DOĞRU YATIRIM

Merzifon Havaalanı’nın tamamen askerlere devredilmesi, Yozgat’a yapılacak havaalanının yeniden değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden işadamı Mustafa Yağlı, sanayi şehri kimliği ile bilinen 260.000 merkez şehir nüfusuyla Çorum’un, bölgesel sivil havaalanı için doğru yerde doğru bir yatırım olacağını vurguladı. Yağlı, “Sayın Başbakanımız 28 Eylül’de Çorum’a geldiğinde Çorum Havalimanı ile ilgili noktayı koyduğunu ve bu işin bittiğini düşünmüştüm. Anlaşılan odur ki Çorum Havalimanı gündemini korumaya devam edecek gibi görünüyor. Çorum Havalimanının temeli 20 yıl önce atılmış ve bugüne kadar bazı sebepler ve gerekçelerle uzamış gitmiş. 20 yıldan beri inşaatı yarım kalan Çorum Havalimanını isteyen ve vazgeçmeyen Çorum halkının yerinde olan bu isteğine Çorum yerel basını da tercüman olmuş ve destek vermiştir. Büyüklerimiz tarafından son bir kez daha bu istek dikkate alınacaktır diye düşünüyorum. Sayın Ahlatcı, ilimizin önde gelen başarılı işadamlarımızdan birisidir. Kedisini sever sayar ve her zaman ilimize yaptığı yatırımlardan dolayı övgüye layık görür ve takdirle karşılarız. Lakin, devletimizin 20 yıl önce temelini attığı Çorum Havalimanı inşaatının işadamları tarafından tamamlanıp bitirilmeye çalışılmasının etik olmayacağını düşünüyorum. Eğer özelleştirilmiş ise elbette ayrı bir durum söz konusu. ‘Çorum Havalimanımız yeter ki yapılsın, pisti benden, apron binası senden, kule de sorun değil onu da çözeriz’ gibi iyi niyet çerçevesinde görevler üstlenerek maddi manevi can-ı gönülden destek veren her bir işadamımızı tebrik ediyor, iş hayatında kendilerine başarılar diliyorum. İşte Çorumlu’nun girişimci ruhu budur.
mustafa yağlı
YATIRIMI FAZLASIYLA HAK EDİYORUZ

Bugüne kadar demiryolumuz ve havayolumuz olmamasına rağmen yatırım, üretim, ihracat ve istihdamıyla öne çıkan Çorum ilimiz, Türkiye işsizlik ortalamasının %50 altında kalmış ve dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmış ve bölgesinin parlayan yıldızı konumundadır ve devletimizin bugüne kadar yaptığı, bundan sonra da yapacağı yatırımları fazlasıyla haketmiştir. Son zamanlarda ülkemizin içinde bulunduğu hassas durumlar hepimizce malumdur ki; FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele, Suriye ve Irak sınır hattımızda mücadele, küresel güçlerle farklı bir mücadele vermektedir. Merzifon Askeri Havaüssü (havalimanı) üs olarak kalmalı, tamamen askerimizin hizmetinde ve emrinde olmalıdır. Sivil uçuşların engel teşkil etmemesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bölgesel Sivil Havalimanının ise ayrıca değerlendirilmesi gerektiğine ve Yozgat’a yapılması planlanan havalimanının henüz proje aşamasındayken büyüklerimiz tarafından yeniden değerlendirmeye alınması gerektiğini inanıyorum. Çünkü yapılacak yatırımda, kârlılık ve verimlilik esastır. Sanayi şehri kimliği ile bilinen 260.000 merkez şehir nüfusuyla Çorum, bölgesel sivil havalimanı için doğru yerde doğru bir yatırım olacaktır.” şeklinde konuştu.
havaalanı çorum (1)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Nurettin karadeniz10 Ekim 2017 / 19:01

Bence başa dönmenin anlamı yok devletin en üst meclisi gelmiş ve noktayı gözümüzün içine baka baka koymuştur Çoruma hava alını yok yapmıyoruz diye.bu şartlar altında devletten beklenti içine girmek zaman ve enerji kaybına yol açar.bir an önce çözümlü kendi çabasıyla ve imkanlariyla hava alanını yapmaya başlamalıdır hatta bence kaybedilen bir gün bile çok önemlidir.sayin AHMET AHLATCI beyefendi yerinde ve çok güzel bir çıkış yapmıştır bize düşen bu fikri benimseyip sahip çıkarak bir an önce hayata geçirmektir.

Nurettin karadeniz10 Ekim 2017 / 19:04

Bence başa dönmenin anlamı yok devletin en üst makamı gelmiş ve noktayı gözümüzün içine baka baka koymuştur Çoruma hava alını yok yapmıyoruz diye.bu şartlar altında devletten beklenti içine girmek zaman ve enerji kaybına yol açar.bir an önce çorumlu kendi çabasıyla ve imkanlariyla hava alanını yapmaya başlamalıdır hatta bence kaybedilen bir gün bile çok önemlidir.sayin AHMET AHLATCI beyefendi yerinde ve çok güzel bir çıkış yapmıştır bize düşen bu fikri benimseyip sahip çıkarak bir an önce hayata geçirmektir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER