SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM BÖYLE SU FATURASI GÖRMEDİ

Çorum Belediyesi tarafından yeni yılla birlikte su ücretlerine zam yapılması vatandaşların tepkisine neden oldu. Çorumlular zam kararına sosyal medya üzerinden isyan etti.

ÇORUM BÖYLE SU FATURASI GÖRMEDİ
Bu haber 03 Ocak 2017 - 20:42 'de eklendi

Çorum Belediyesi, yeni yılla birlikte su ücretlerine yeniden zam yaptı. Özellikle son dönemde gittikçe kabaran su faturaları vatandaşların tepkisine neden oldu. Türkiye’de suyun en pahalı olduğu şehirler arasında yer almaya başladıklarını belirten Çorumlular, su ücretlerinde meydana gelen artışa sosyal medya üzerinden isyan etti.

YÜZLERCE ŞİKAYET GELİYOR!

Çorum’da su faturalarına yansıtılan “Evsel Katı Atık Ücreti” tüketiciler tarafından büyük tepki ile karşılanıyor. Su abonesi olan mesken ve işyeri sahipleri alınan ücretin yasal dayanağının olup olmadığını merak ediyor. Sitemize su faturaları ile ilgili her gün yüzlerce şikayet geliyor.
Muzaffer Külcü Çorum SU FATURALARI NEDEN ARTTI?

Aslında su faturasında vatandaşlar, tüketim ve katı atık bedelleri dışında birçok kalemde vergi de ödüyor. Bunlar Çevre Temizlik Vergisi, katı atık toplama bedeli, katı atık bertaraf bedeli, gecikme oranı, yuvarlama ve KDV olarak faturalara yansıtılıyor. Ayrıca, daha önce 2 ayda bir yazılan su faturaları aylığa çekilince maliyetler tüketicilere yansıtıldı. Haliyle su faturaları inanılmaz şekilde kabardı.

ÇORUMLU İNDİRİM BEKLİYOR

Kullandıkları sudan daha fazla ücret ödetilmesine isyan eden ve gelen su faturalarını sosyal medya üzerinden yayınlayarak Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye seslenen vatandaşlar ise su ücretlerinin yeniden belirlenmesi gerektiğini ifade ediyor. Sitemiz aracılığıyla tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Hamam işletmiyoruz, tarla sulamıyoruz. Dünyanın merkezinde dünyanın en pahalı suyunu kullanıyoruz. Rusya’nın doğalgazı Çorum’un suyundan daha ucuz” diyerek seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor.
muzaffer külcü

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
7 ADET YORUM YAPILDI
Hamza CEBE4 Ocak 2017 / 23:54

Sadece su parası değil otobüs üçretlerine yapılan zam ülkenin hiç bir yerinde yok.bunu mutlaka gündeme getirmelisiniz.yazıktır günahtır buharlaşman saat kulesi 4 km Ankara’da ulustan tan Sincan 50 km ve sadece 2,5tl siCe normal mi

hasan hüseyin akça5 Ocak 2017 / 14:49

Bu şehrin yarısı seçimde bu başkana oy verdi.Sokakta herkez halinden memnun.Başkana toz konduran yok. Onun için su faturaları iki kata çıksın. Nasreddin hocanın fil hikayesi gibi…

çorumlu8 Ocak 2017 / 10:20

şikayet etmeyin…adamlar yol yaptı..köprü yaptı.marmaray,avrasya tüneli nankörlük etmeyin..bi suyun lafımı olur…akp ye yüzde 60 oy veren memleketim hiç şikayet etme..daha neler olacak neler….

vatansever9 Ocak 2017 / 11:44

Belediye başkanı muzaffer külcü milletin vergisiyle yaptığı işleri tv19 dan yerleştirmiş kendi gazetecilerini kendini övdürerek anlatıyor beyefendi birde teşekkür bekliyor. Allah mutlaka bunların hesabını soracaktır.

EKREM GÖKCE27 Ocak 2017 / 15:12

İlk endeks ile son endek arasındaki rakam sadece 8. Peki gelen fatura ne kadar 32,00 TL suyun metrekürüpünü 4 tl ye kullanıyoruz dünyanın neresinde böyle bi uygulama var. Bu yapılanlar bu insanlara zulümdür. Hakkımı zerre kadar helal etmiyorum.

mehmet28 Ocak 2017 / 21:56

Corum belediyesi su faturali ile soygun yapiyor hirsizligin daniskasi

Tolga29 Ocak 2017 / 17:58

Paşa Hamamının Su Faturası Yanlışlıkla Bize Geldi Galiba. Hazır Su Daha Ucuz Leğende Yıkanıcam Az Kaldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER