SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇİMENTODA ÜRETİM DURDURULDU

Çorum’un en büyük istihdam alanlarından biri olan Çimento Fabrikası’nda üretim faaliyetleri durduruldu. Şirket 75 çalışanı ile yollarını ayırdı.

ÇİMENTODA ÜRETİM DURDURULDU
Bu haber 06 Eylül 2017 - 20:34 'de eklendi

Votorantim Çimento Çorum Fabrikası’nın bazı bölümlerinde üretim durduruldu. Fabrika yönetimince alınan karar sonrası 75 çalışan ile yollar ayrıldı. Çorum Çimento Fabrikası’nı bünyesinde bulunduran dünyaca ünlü Votorantim Şirketi, 2012 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyordu. Çorum’un yanı sıra Ankara, Sivas ve Yozgat’taki entegre fabrikaları ve Samsun ile Nevşehir’deki öğütme tesisleriyle faaliyetlerini sürdüren şirket, 16 hazır beton ve 2 agrega tesisi ile Türk çimento sektörünün önemli oyuncularından biri konumunda bulunuyordu.

????????????????????????????????????

SİVAS VE YOZGAT’TA ÜRETECEK!

2014 yılında Türkiye’deki yatırımlarına hız veren şirket, kısa sürede yeni tesislerini hizmete sundu. Bu kapsamda Sivas Fabrikası’na 140 milyon Avroluk yatırım yapan şirket, inşasını 2 yılda tamamladığı yeni fabrikasını geçen ay hizmete açtı. Amerika kıtası dışındaki en büyük yatırımını Sivas’a yapan şirket, çevreci yeni tesisinde istihdamı da artırarak bölgenin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunurken Çorum bir fırsatı daha kaçırmış oldu.
Culture and Values (3)
ÇORUM’DA ÖĞÜTME BÖLÜMÜ KALDI

Bu doğrultuda Çorum’daki fırın, farin ve konkasör gibi bölümlerinde üretime ara veren şirket, Sivas’tan gelen klinkeri öğüterek çimentoya dönüştürmeye devam edecek. Beyaz ve mavi yakalı olmak üzere Çorum’da toplam 117 çalışanı bulunan şirket, 75 çalışanı ile yolları ayırırken taşeron çalışanların durumununsa henüz netlik kazanmadığı öğrenildi. 1957 yılında kurulan ve 1992’ye kadar kamu idaresinde faaliyet gösteren Çorum Çimento Fabrikası, bugüne gelinceye kadar çeşitli uluslararası şirketler bünyesinde üretimini sürdürdü. Liman inşaatları başta olmak üzere yüksek mukavemetli yapılarda kullanılan kaliteli çimentosuyla tercih edilen Çorum Fabrikası’nın içine düştüğü durum, çalışanlarının yanı sıra Çorum halkını da üzdü.
vorantiumçimento

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER