SON DAKİKA

ÇORUM TİME

BAŞKAN KÜLCÜ HERKESİ ŞAŞIRTTI

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, havaalanı ile ilgili “Başbakanımızın söylediği sözün hilafına bir sözü basına açık toplantıda söylemem de, yapmam da” dedi.

BAŞKAN KÜLCÜ HERKESİ ŞAŞIRTTI
Bu haber 11 Ekim 2017 - 15:12 'de eklendi

Basın toplantısında “Havaalanı yolları taşlı, ben oraya girmem” diye sözlerine başlayan Başkan Külcü, şöyle devam etti: “Havaalanı yapıldı, yapılacak, ben bu tartışmalara girmeyi doğru görmüyorum. 9 yıldır Belediye başkanı olarak fiilen görev yapan, başbakanın partisinin bir mensubuyum. Başbakanımızın söylediği sözün hilafına bir sözü basına açık toplantıda söylemem de, yapmam da. Zaman zaman gazete, tv’lerde ‘yapımına başlanan ancak yarım kalan havaalanı’ cümlesi var.
Muzaffer Külcü Çorum
ÇORUM’DA YARIM HAVAALANI YOK!

Çorum’da böyle bir havaalanı yok. Kimse kimseyi kandırmasın, kendini de kandırmasın. 30 yıl önce plan bütçeden alınan, özel idareye mazot parası olarak gönderilen parayla, 4 tane greyderle toprak düzleyerek havaalanı yapımına başlanmış olunmaz. Kimse kendini ve toplumu kandırmasın. Bu yanlış bir bilginin düzeltilmesidir.
MUZAFFER KÜLCÜ
BAŞBAKANIN SÖZÜNÜN ÜSTÜNE SÖZ

Sayın başbakanımızın söylediklerinin hilafına bir söz söyleyemem. Biz oturur konuşuruz, milletvekillerimizle, siyasilerimizle, işadamları, şehrin dinamikleri, sivil toplum kuruşluşları ile derdimizi tekrar Ankara’ya anlatırız. Bir gün ordan olumlu cevap alacağımıza inanıyorum. İstediğimiz şeyle ilgili aşırı arzumuz başkaca doğruların görünmesini engelliyor. Başbakanımız Kırkdilim için 450 trilyon liralık kaynak ayırdığını, bu yolun tünellerle, viyadüklerle geçileceğini söyledi. Bir havaalanı maliyeti ne kadar? 100 milyon TL. civarında. Laçin’deki ölüm yolunu geçmek için 450 trilyon lira kaynak ayıran bir devlet, havaalanı için de 100 milyon TL. ayırır. Bugün uygun olmadığı düşünülüyorsa, biz gideceğiz, konuşacağız, ikna edeceğiz. Çorum’a lazım olduğuna Ankara’yı ikna edeceğiz. Bugün olmazsa, yarın. 2023’te inanıyorum Çorum’u havaalanına kavuştururuz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Kaankan11 Ekim 2017 / 15:25

Aaaaa. Yok mu avanelerinin birinin üzerine havaalanı yapacak yeriniz arsanız.. Bu işte de size iyi ekmek çıkar. Biraz daha çalışın bu konu üzerinde..

Haluk ölçer12 Ekim 2017 / 02:12

Geçtiğimiz gün yapmış olduğumda haklı olduğum ortaya çıktı.arkadaşlar siyaset kolay bir iş değildir.dışarıdan bizlerin ahkamkesmesine benzemiyor.siyasi partilerde hiyararşik düzen vardır.baş ne derse ona itiraz etmeden dinlemek gerekir.burada hükümetin başı şuanda Başbakan neyi uygun görüyorsa ona uygun eylemde bulunacaklardır.milletvekilleri ile belediye Başkan’ı Başbakan’ın düşüncelerine itiraz etmeleri uygun olamaz.yapılacak iş bunu uygun bir dille Başbakan’a ve çevresine anlatılmasının sağlanması.milletvekiller ile belediye Başkan’ı bu iş için Ankara yı sıcak tutmaları gerekir.nitekim belediye Başkan’ı güzel bir açıklamayla olayı anlattı.durum siyasi kadrocada takip edileceğinin bu bağlamda gerekli izahat çalışmalarında bulunacakları ifade edilmiş olup bizlerde öğrenmiş olduk.bu olayı daha fazla irdelemenin anlamı yok.yapılacak Kırkdilim yatırımını bari sıkıntıya sokturmayalım.başkan beye bu olumlu yaklaşım açıklamasından dolayı da teşekkür ederim..saygılarımla.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER