SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM İÇİN BÜYÜK ATILIM OLUR

Volkswagen firmasının Türkiye’ye kurmayı planladığı fabrikanın Çorum’a kazandırılması için Çorum Haber Gazetesi tarafından büyük bir seferberlik başlatıldı.

ÇORUM İÇİN BÜYÜK ATILIM OLUR
Bu haber 20 Aralık 2018 - 15:58 'de eklendi

Çorum Haber Gazetesi bir süreden beri, Volkswagen firmasının Türkiye’ye kurmayı planladığı fabrikanın Çorum’a kazandırılması için Çorum kamuoyunu harekete geçirmeye çalışıyor. “Çorum’u sevenlerin gazetesi” sloganıyla yayın yapan Çorum Haber’in bu kampanyasına kurumların ve halkın desteği giderek büyüyor. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum Haber’in bu konudaki yayınlarını ilgiyle izlediğini ve otomotiv sanayiinin Çorum’un kaderini değiştireceği görüşüne bütünüyle katıldığını belirterek, kamunun, siyaset kurumunun ve sivil toplumun gücünü birleştirmek suretiyle Çorum’un bu talebinin Ankara’ya etkili bir biçimde iletilebileceğini söyledi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Vali Mustafa Çiftçi, “Bu büyük yatırımın yerini belirleme konusunda son söz, elbette ki başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Ankara’daki devlet büyüklerimizin. Ancak bizler, Çorum adına elimizden geleni sonuna kadar yapmalıyız ve bunu mutlaka yapacağız” dedi.

İLK KEZ AHLATÇI SÖYLEMİŞTİ

Çorum’un başarılı işadamlarından Ahlatçı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, bu konuyu ilk kez geçen yıl Çorum gündemine getirmişti. Ahlatçı, Volkswagen’in şu an Türkiye’de en çok araç satan firma olduğunu ve artık ülkemizde montaj hattını kurması gerektiğini dile getirerek, “Volkswagen şuan Türkiye’de montaj fabrikası kurmak için yer arıyor. Ben Volkswagen’e montaj fabrikasını Çorum’a kuralım dedim. Çorum bunun için en iyi yerdir. Bulunduğumuz ilin kıymetini bilelim. Tren yolu ve havaalanı da yapılacaktır” demişti.

5 BİN KİŞİ ÇALIŞTIRILACAK!

Alman Volkswagen (VW), Türkiye’de yaklaşık 5 bin kişilik istihdam sağlayacak fabrika yatırımı için kolları sıvadı. VW hem Almanya’daki üretim tesislerinde elektrikli modellerine yer açmak hem de Skoda’ya karşı artan talebe cevap verebilmek için söz konusu kararı aldı. Buna göre, VW yeni yatırımını grubun farklı markalarının da üretiminin yapılabileceği bir ‘çok markalı tesis’ şeklinde planlıyor. Bu kapsamda sorumluluk Skoda’ya devredilirken, Skoda CEO’su Bernhard Maier’in çalışmalara başladığı öğrenildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
meric kurtul20 Aralık 2018 / 19:11

Özel sektör Çorumun ve çorumlunun ne istediğine bakmaz. kamu degilki sosyal sorumluluk ve ekonomik dağılim için inşaa etsin. Bölgenin cografik konumu, ulasım ,insan gücünün teknik çalışma deneyimi, bolgesel iş ahlakı v.s bunlara bakar çorumlu istiyor diye hiç bir ticari kuruluş kılını kıpırdatmaz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER