SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’A FLAŞ TREN MÜJDESİ GELDİ

Devlet Demiryolları Genel Müdürü İsa Apaydın, Kuzey-Güney projesi olarak başlattıkları Samsun-Çorum, Kırıkkale-Kırşehir-Aksaray, Adana-Mersin hattı ile ilgili açıklama yaptı.

ÇORUM’A FLAŞ TREN MÜJDESİ GELDİ
Bu haber 13 Ekim 2016 - 21:21 'de eklendi

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 2023 vizyonunda 13 bin kilometre demir yolu hattı yapmayı planladıklarını söyleyerek, “Bizim son yıllarda geliştirmiş olduğumuz Kuzey-Güney projesi olarak başlattığımız, Samsun-Çorum, Kırıkkale-Kırşehir-Aksaray, Adana-Mersin hattı var. Böylece Samsun ve Mersin limanlarını birbirine bağlamış alacağız” dedi. Devlet Demiryolları Genel Müdürü Apaydın, 2003 yılından beri demir yolu sektörüne hükümetin 50 milyar TL’yi aşan çok önemli kaynak aktarımları olduğunu söyledi.

TCDD GENEL MÜDÜRÜ İSA APAYDIN, 2023 VİZYONUNDA 13 BİN KİLOMETRE DEMİR YOLU HATTI YAPMAYI PLANLADIKLARINI SÖYLEYEREK, “BİZİM SON YILLARDA GELİŞTİRMİŞ OLDUĞUMUZ KUZEY-GÜNEY PROJESİ OLARAK BAŞLATTIĞIMIZ, SAMSUN-ÇORUM, KIRIKKALE-KIRŞEHİR-AKSARAY, ADANA-MERSİN HATTI VAR. BÖYLECE SAMSUN VE MERSİN LİMANLARINI BİRBİRİNE BAĞLAMIŞ ALACAĞIZ” DEDİ. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

SAMSUN-ÇORUM HATTINI AÇIKLADI

YHT yatırımlarının yanında hızlı tren projelerinden de bahseden Apaydın, “Konya-Karaman, Karaman -Ereğli, Adana – Mersin ve Gaziantep’e ulaşacak güney kesiminde çalışmalarımızın bir kısmın yapımına başlandı, bir kısmında da proje çalışmalarımız devam ediyor. Antalya demir yolu projemiz var şuanda. İstanbul, Eskişehir, Afyon ve Burdur üzerinden Antalya’ya projemizi yapıyoruz. İnşallah Antalya’da hızlı trenle tanışacak. Yolcu ve yük taşımacılığı olarak hem Ankara’ya hem de İstanbul’a bağlanmış olacak. Bizim son yıllarda geliştirmiş olduğumuz Kuzey- Güney projesi olarak başlattığımız, Samsun – Çorum, Kırıkkale – Kırşehir- Aksaray, Adana -Mersin hattı var. Böylece Samsun ve Mersin limanlarını birbirine bağlamış alacağız. 2023 vizyonunda biz 13 bin kilometre demir yolu hattı yapmayı planlıyoruz. İnşallah bu hedefimizi tutturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bizlere destek olan Bakanımıza, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadesinde bulundu. (İHA)
yüksek hızlı tren çorum (2)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER