SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’A HAVAALANI İHTİYAÇTIR

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum’un gündemindeki havaalanı, demiryolu ve acemi birliği konularında önemli açıklamalarda bulundu.

ÇORUM’A HAVAALANI İHTİYAÇTIR
Bu haber 26 Ekim 2019 - 17:19 'de eklendi

Kavuncu, havaalanının Çorum için ihtiyaç olduğunu ve bu konuda çok geç kalındığını söyledi. “Türkiye’de 15 yıl içinde havaalanı olmayan tek bir il kalmayacaktır. Ama geç kalmamamız gerekiyor” diyen Kavuncu, Çorum’un havaalanının hak ettiğini belirtti. Kavuncu “Biz hem havayolunu hem de demiryolunu konforumuz için değil ekonomimiz için istiyoruz” dedi. Kavuncu, acemi birliği konusunun da Türkiye’nin yoğun gündemi nedeniyle henüz gerçekleşemediğini ifade etti. Kavuncu “Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından acemi birliği konusunda söz verildi. Ancak gündemin yoğun olmasından dolayı bir çalışma yapılamadı” dedi. Kavuncu ayrıca diş hastanesi ve diş hekimliği fakültesi konusunda da çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

BASIN TOPLANTISINDA NET KONUŞTU

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, devletten Çorum’un hak ettiği hizmetleri mutlaka alacaklarını belirterek, birlik beraberlik içerisinde herkesin dersine iyi çalışması gerektiğini söyledi. Bugün sabah kahvaltıda yerel ve yaygın basının temsilcileri ile ilk kez bir araya gelen Milletvekili Kavuncu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Milletvekillerinin görev ve sorumluluklarını anlatarak konuşmasına başlayan ve daha sonra da 1.5 yıldır milletvekili olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Milletvekili Kavuncu, Çorum’un beklentileri ve temel sorunları ile ilgili gelişmeler hakkında bilgiler paylaştı.

İTHAL DEĞİL YERLİ VURGUSU YAPTI

Milletvekili seçildikten sonra tabiri caizse 7/24 sıkı bir çalışma yaptığını açıklayan Milletvekili Kavuncu, ithal değil yerli milletvekili olduğunu Çorumlu’nun içinden çıkan, milletin ta kendisi olan birisi olarak vekillik döneminde yaptıkları ve yapmadıkları ile Gazi Caddesi’nde alnı ak yürüme azim ve kararlılığını taşıdığını ifade etti.

ÇORUM’UN TALEPLERİ EKONOMİKTİR

Çorum’un beklentilerinin ekonomik olduğuna işaret ederek ekonomide de sanayileşme, tarım ve turizm olmak üzere 3 başlıkta yapılan, yapılamayan ve yapılması gerekenleri anlatan Kavuncu, “Çorum’un talebi ekonomik. Milli gelir, devlet imkânlarından ortak ve adil yararlanmayı istiyoruz. Çorum hak ettiği yatırım ve hizmetleri alırsa bölgesinin yıldızı olur. Çorum sanayide rüştünü ispat etti. Sanayiye destek verilmesi gerekiyor. Sulu tarıma destek verilerek nitelikli tarımın yaygınlaştırılması lazım. Turizm potansiyeli açısından Türkiye genelinde Çorum ilk 10’a girer” ifadelerini kullandı.

TREN VE HAVAALANI TAKİBİMİZDEDİR

Dün ihtiyaç olmayan şeylerin bugün hayatın vazgeçilmezi olabildiğine dikkat çeken Milletvekili Kavuncu, Havaalanı konusunda da 15-20 yıl içinde Türkiye’de havaalanı olmayan il kalmayacağını, ancak Çorum’un üniversitede olduğu gibi havaalanı kurulmasında geç kalmaması gerektiğini dile döktü. Çorum’un birinci önceliğinin Havaalanı olduğunu ve bu konuda birlik olmaları gerektiğini söyleyen Kavuncu, Hızlı trende de geç kalındığını, ancak bu konuda devletin geçmişte yaptığı yanlış politikaların etkisinin büyük olduğunu vurguladı. Kavuncu, “Devlet politikası olarak Ankara’dan kalkan tren Çorum’dan geçip Samsun’a ulaşmalıydı. Biz konforumuz için değil, ekonomik anlamda tren ve havaalanı istedik. 20-30 yıl öncesine kadar Çorum’da işsizlik sorun değildi. Altyapı ihtiyaçlarımız karşılanmadığı için ürettiğimiz ürünü pazarlayamıyoruz. Haksız rekabete uğruyoruz. Hızlı tren yatırım programına alınarak proje ihalesi gerçekleştirildi. Ancak ekonomik dalgalanmalar nedeniyle yavaşladı. Çin ile ortak yapım konusunda görüşmeler olduğu söyleniyor. Hızlı trenin takipçisiyiz” açıklamasında bulundu.

ASLA SİYASİ İKBAL DÜŞÜNMÜYORUZ

Siyasi ikbal anlamında asla yarını düşünmediğini açıklayan Milletvekili Kavuncu, bugün bu saat itibariyle 3-4 yılda Çorum’a neler yapılabileceğinin planlarını yaptığını ifade etti. Önümüzdeki dönemde Çorum olarak Üniversite’nin Güney Kampüsü konusunda da çalışmalar yapacaklarını belirten Kavuncu, “Kuzey Kampüsü’nü tamamlayıp Güney Kampüs’te sağlık üniversitesinin ihtiyacı olan Tıp Fakültesi Morfoloji binası, Diş Hekimliği Fakültesi binası, sağlık bilimleri fakültesi binası, Ortodenti Diş Hastanesi binalarının başlanması için ne gerekiyorsa yapacaklarının kaydetti.

İLÇE YOLLARI HIZLA YAPILACAKTIR

Çorum’un ilçe karayolu ağı ile ilgili de çalışmalarını hızlandırarak sürdürdüklerini vurgulayan Kavuncu, yatırım ve hizmet çekilmesinin püf noktasını da, “Ya bakanınız olacak, ya da kapıdan kovulsanız bacadan gireceksiniz. Usul vusul için gereklidir” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı ile görüştüklerini ve çok ciddi kazanımlar elde edildiğini ifade eden Kavuncu, Çorum’un yeni bir stada kavuştuğunu, eski stada devletin gereken her şeyi yapacağını belirterek, “Eski stadın yerine beklentimiz olan Çorum’un faydasına olacak Kongre ve kültür merkezi dahil yatırımlar yapılacak. Yeni stada belediyenin harcadığı parayı da geri alacağız” diye konuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un önümüzdeki günlerde üst düzey bürokratlarla birlikte Çorum’a geleceğini açıklayan Milletvekili Kavuncu, “Vallahi 7/24 çalışıyoruz. Allah beden ve ruh sağlığı versin, hep birlikte çalışalım. Çorum’da valisinden rektörüne, belediye başkanından milletvekiline ve teşkilatlara kadar herkes dersine iyi çalışacak. Çorum’un hak ettiklerini alacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet çöplü27 Ekim 2019 / 23:49

Sayın vekil çorum halki daha nasil calisacak her dönem akp 3 vekil cikartiyor %60 a yakin oy veriyo ama ne hikmetse secim oncesi verilen tüm vaadler secimden sonra unutuluyor.Yillardir üvey evlat muamelesi görüyor.Nasil olsa çorum cantada keklik söylenen her soze inaniyo mantigi var yatirima ne gerek var.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER