SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’A HAVAALANI VERİMLİ OLUR

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, Çorum havaalanı için “Banane Yozgat’tan, banane Merzifon’dan. Beni ve bizi memleketimiz Çorum ilgilendirir” dedi.

ÇORUM’A HAVAALANI VERİMLİ OLUR
Bu haber 04 Ekim 2017 - 22:45 'de eklendi

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, Çorum’a yapılması istenen havaalanı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Daha öncesinde Havalanı ihtiyacımız defalarca gündeme getirildi. Çoruma Hava alanı hizmetinin verilmesi adına çalışmalarda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. “Elbette ki hepimizin düşünceleri aynı. Ne istiyoruz? İlimize bir Havaalanı istiyoruz. Çok şey istemiyoruz aslında” diyen Şahin, “Çorum’un çok ciddi olan havaalanı ihtiyacını biran önce çözmemiz lazım. Bu nasıl olmalı? Başta Milletvekilleri, Siyasi Parti teşkilatları, Tüm Sivil Toplum Kuruluşları, Esnaf odaları ve halkımız bu konuda seferber olmalıyız.

havaalanı çorum (1)

YOLCU KAPASİTESİ FAZLASIYLA VAR

Türkiye’de nerdeyse her ilde havaalanı var. Ancak Çorum’da yok. Türkiye’de son 7 yılda Havacılık sektörü öyle büyüdü ki, içerisinde hayvanların otladığı mera haline gelmiş, atıl havaalanlarının tamamında artık uçuşlar yapılıyor. Üstelik bu havaalanları yetmediği için yenileri yapılırken, mevcut havaalanlarının kapasitesi de artırılmaya başladı. Artık buda yeterli olmuyor. Birçok illerde 2. hatta 3. Havaalanları bulunmaktadır. Bizlerde haklı olarak ilimiz için havaalanı istiyoruz. İnanıyorum ki Çorum ve Çevresinin yolcu kapasitesi havaalanı için son derece verimli olacaktır. Bunda da kimsenin endişesi olmasın. Ulaşım 2023 Vizyonunda planlanan Hava Limanları arasında Çorum un adı mutlaka en kısa zamanda yer almalıdır. Yapımı planlanan bu Hava Limanlarından birinin kaynakları Çorum’a ayrılırsa ilimiz bundan haklı olarak istifade etmiş olacaktır” dedi.
uçak
LÜKS DEĞİL ARTIK BİR İHTİYAÇTIR

Şahin, “Bir defa şunu iyi anlamak lazım; Çorum’da yapılacak olan Havaalanı Lüks değil, tamamen ihtiyaç haline gelmiştir. İfade ettiğim gibi birçok ilde yolcu kapasitesi çok az olmasına rağmen bu illere havaalanları yapılmışsa elbette ki bizimde havaalanı istememiz en doğal hakkımızdır. İlimizde çok önemli işler yapılıyor. İlimiz, Türkiye’ nin örnek sanayi şehirleri arasında yerini almış durumdadır .Çorum eğitim, kültür ve sanayi alanında heyecan yaratan bölgenin parlayan yıldızı olmaya aday bir şehirdir. Bundan da memnuniyet duyuyoruz. Hal böyle iken Havaalanı Yozgat’a mı? Çorum’a mı lazım? gibi ciddiyetsiz ve mesnetsiz sosyal medya da söylemler üreten, fitnebaz gericilere diyorum ki; Banane Yozgat’tan, banane Merzifon’dan. Beni ve bizi Memleketimiz Çorum ilgilendirir. Bu çok önemli. Projenin de hayata geçirilmesi sonucunda önemli bir hizmetin tamamlanacağı ve ulaşım 2023 vizyonun da planlanan havalimanları arasında Çorum’unda olacağı inancını taşıyorum. Ancak hep birlikte hareket edersek bu projenin gerçekleşmesi mümkün olacaktır.
uçak
BİZ HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ!

Çorumlu işadamlarımızdan Ahmet Ahlatcı’nın gerekirse kendi imkanlarımızla da olsa havalanını yapabileceğimiz hususunda önderlik yaptığını ve İş adamlarımızı taşın altına elini koymaya davet ettiğini görmekteyiz. Kendisine teşekkürlerimizi iletiyorum. Ayrıca Çorum Milletvekillerimizin de Havalanı projesine destek verdiklerini, bir an önce İlimizin havaalanına kavuşması için gerekli çalışmaları yaptıklarını biliyor ve yakınen takip ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe teşkilatı olarak Çorum’un bir an önce havalanına kavuşması için ne kadar gidilecek yol ne kadar vurulacak kapı varsa hazırız. Gerekirse kapıda yatarız. Çorum ve ilçelerinde ki bütün siyasi parti temsilcilerimizi, Esnaf odalarımızı, Sivil toplum kuruluşlarımızı, Devletimizin tüm kurumlarını ihtiyacımız hasıl olan havalanı konusunda hep birlikde hareket etmeye davet ediyorum” dedi.
uçak

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
MUSTAFA5 Ekim 2017 / 13:19

öncelikle çorumlunun gözünü açmak bunu iyi anlatmak lazım. havaalanı demek, ihracat demek, sanayicilerin daha çok para kazanması demek. dolayısıyla işçinin daha iyi şartlarda çalışması demek. bazı çorumun dışında hiç bir yere çıkmamış memur zihniyetliler “ne gerek var masrafa” diyorlar. bunu onlara iyi anlatmak gerek. bazıları da tıpkı mevcut milletvekilleri gibi hep amasya yı, merzifon u kurtarmak istiyorlar. sebebini ben bulamadım, kendilerine sormak gerek. oldu olacak çorumu merzifona ilçe yapın daha iyi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER