SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’A İKİNCİ HASTANE AÇILACAK

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden sonra Çorum şimdi de ikinci bir devlet hastanesine sahip olacak. İkinci hastanenin müjdesi ise çok yakında verilecek.

ÇORUM’A İKİNCİ HASTANE AÇILACAK
Bu haber 11 Mart 2019 - 19:08 'de eklendi

Edinilen bilgilere göre, Çorum’a Cumhuriyet tarihi boyunca sağlık alanında yapılan en büyük yatırım olan  Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden sonra Çorum ikinci bir hastaneye daha kavuşacak. Bölgenin en büyük sağlık kuruluşlarından biri olan Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki yoğunluğu dikkate alan Sağlık Bakanlığı harekete geçti.  Yetkililer daha önceki devlet hastanesinin eski yerinde çeşitli incemeler yaptı. Eski binanın yıkılması, ek binanın ise tadilat yapılarak yeniden hastane hüviyetine kazandırılması planlandı. Çorum merkezdeki hasta yoğunluğu ve trafik gibi çeşitli kriterlerin değerlendirildiği çalışmanın ayrıntıları önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Doğru adam12 Mart 2019 / 00:01

Hangi zeka yaptı o hastaneyi oraya .kimler zengin edildi.simdi eski hastaneye geri donerek çözum uretilmiş gibi yutturmaya çalışıyorlar.

Zeki TÜFEKÇİ12 Mart 2019 / 09:07

Eski hastane kapatilmasaydi vatandaş mağdur olmazdı eski hastane 750 kişilikti yeni hastane 800 kişilik yöneticilerin yeni hastaneyi açarken eskiyi kapatmaları mantıksızdi eski hastane yetersiz olduğu için yeni hastane ihtiyacı dogdu ama yöneticiler ileriyi görmedikleri için eskiyi kapattılar halkımız mağdur oldu

yaşar yıldız12 Mart 2019 / 09:46

He açın geç kaldınız bi defa hastanede doktor yok sıkıntı çok sen doktor olmayan yere hastane aç kardeşim açacaksan Diş hastanesini aç çocuklarımızı başka şehirlere götürüyoruz olmayanı yap ki işe yarasın

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER