SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’A TERMİK SANTRAL GELİYOR!

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum’un Dodurga İlçesi’ne kurulması planlanan termik santrali projesi için teknik çalışmalara başlanacağını açıkladı.

ÇORUM’A TERMİK SANTRAL GELİYOR!
Bu haber 03 Ocak 2018 - 20:33 'de eklendi

TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak ile görüşen AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Çorum’un Dodurga İlçesi’ne kurulması planlanan termik santrali projesi için teknik çalışmalara başlanacağının müjdesini verdi. Milletvekili Ceritoğlu’na termik santralinin alt yapı çalışmaları ve detaylarını görüşmek üzere TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak’a yaptığı ziyaret sırasında kendisine Dodurga Çelikler Şirketi Müdürü Hüseyin Gürler’de eşlik etti.

BİN 500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Karşılıklı fikir alış verişinde bulunulan görüşme sonucunda termik santral için yapılacak olan teknik çalışmalara en kısa zamanda başlanılması konusunda fikir birliğine vardıklarını ifade eden Milletvekili Ceritoğlu, Çorum’un Dodurga İlçesi’ne yapılması planlanan ve teknik çalışmaları başlatılan projenin olumlu olması halinde 1500 kişiye yakın vatandaşa istihdam sağlanmış olacağının altını çizdi. Ceritoğlu, ilçede yapılacak olan termik santrali ile birlikte hem ilçenin ekonomisinin canlanacağını hem de büyük ölçüde istihdam sağlanacağını söyledi.

AŞAMALARI ÖZENLE TAKİP EDİYOR

Çorum’a ve tüm ilçelere yapılması planlanan yatırımları yakından takip ettiğinin altını çizen Ceritoğlu, “ İlimize yapılması planlanan tüm yatırım ve projeleri ilk aşamasından onaylanıp faaliyete geçmesine kadar olan her aşamasını özenle takip ediyoruz. Dodurga İlçemize de yapılması planlanan Termik Santrali içinde yoğun çaba harcıyoruz. İnşallah bu santraller ile enerjide dışa bağımlılığı azaltarak, ekonomiye kaynak oluşturma noktasında büyük önem arz etmektedir” dedi. Ziyaret için Milletvekili Ceritoğlu’na teşekkür eden Bayrak, Çorum’un Dodurga İlçesi’ne kurulması gündeme gelen termik santrali projesi hakkında milletvekiline teknik bilgiler verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Kamil okay4 Ocak 2018 / 07:46

Yaziktir çevreye, o bolgenin radyasyona maruz kalacak insanlarina… Keske dogaya daha az zarrli, bizleri kanser etmeyecek yatirimlar getirseniz Çoruma sayin vekil.
Yani mujdeleriniz bizi sevindiremiyor. ne yapilacak yeni cezaevi, ne termik santral…
Yazik…

Aydın AYDIN9 Ocak 2018 / 23:56

Ne termik santrali kardeşim… Çorum’un akciğerlerine resmen hançer vuruyorsunuz. 1500 kişi istihdam edilecek diye çevre katliamı yapma hakkını nereden buluyorsunuz. Termik Santrali’n önce bilimsel olarak çevreye zarar vermeyeceğinin bir açıklamasını yapın. Kafadan 1500 kişiye istihdam ve ekonomi canlanacak laflarıyla göz boyuyorsunuz.
Kamil Bey’in dediği gibi yatırım diye ancak cezaevi ve termik santral yaparsınız.
Madem istihdam oluşturacaksınız, Kırkdilim ve Kapılıkaya’yı, Çorum Kalesi’ni, Kargı yaylaları’nı, Laçin Yeşil Göleti’ni, Çorum Barajı’nı, ve buna benzer o kadar güzelim yerler var ki her bir yeri iç ve dış turizme kazandırmak için yeni ve değişik projeleri hayata geçirin.
Trübine oynamayın…

burak yılmaz16 Ocak 2018 / 11:42

şu kadını şu şehre milletvekili olarak kazandıranlara yazıklar olsun !!!!!!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER