SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’A DİŞ HASTANESİ MÜJDESİ

Bahabey Caddesi üzerinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) kapatılarak yerine tam donanımlı Diş Hastanesi yapılacak.

ÇORUM’A DİŞ HASTANESİ MÜJDESİ
Bu haber 08 Ocak 2018 - 15:32 'de eklendi

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın, önceki akşam Çorum’da misafir ettikleri Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’la yaptıkları görüşmenin şehre olumlu yansımaları devam ediyor.
Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devralınacak KYK Öğrenci Yurdu bloklarına müstakil Kanser Tedavi Merkezi ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi’nin kurulması kararından sonra yeni bir gelişme daha yaşandı.
Milletvekili Ceylan ve İl Başkanı Karadağ’ın verdiği bilgiye göre, Çorum’da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi artık tam donanımlı Diş Hastanesi statüsüne getirilecek. Bahabey Caddesi üzerindeki mevcut ADSM (eski göğüs hastalıkları hastanesi binası) yıkılarak yerine modern bir diş hastanesi inşa edilecek. Çorum Diş Hastanesi’nde diş hekimi, ortodontist, çene ontoloji, peri ontoloji, her türlü protez, ve çene cerrahlarından oluşan 50-60 ünit poliklinik, ameliyathaneler, yataklı tedavi merkezi bulunacak. Yani büyük merkezlerde diş hastalıkları ve tedavisine yönelik her şey Çorum’da yapılabilecek. AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ile yaptıkları görüşmede Çorum’a Diş Hastanesi yapılmasının onayını aldıklarını söyledi.

Halen Bahabey Caddesi üzerinde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin (ADSM) yıkılarak yerine modern bir Diş Hastanesi yapılacağını belirten Ceylan, tam donanımlı hastanede tüm tedavi imkânlarının bulunacağını, Ankara ve Samsun gibi illere diş hastalıkları ve tedavisi için sevklere gerek duyulmayacağını ifade etti. Bir süre önce Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin alkan ile görüşerek Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılmasını talep ettiklerini, söz konusu talebin YÖK’e bildirildiğini hatırlatan Ceylan, Sağlık Bakanı Demircan’la yaptıkları görüşmede de Diş Hekimliği Fakültesi’nden bahsettiklerini belirterek,”Sayın Bakanımızdan Çorum’da hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yerine tam donanımlı Diş Hastanesi kurulmasını istedik. Üniversite bünyesinde açılacak Diş Hekimliği Fakültesi ile Diş Hastanesi’nin entegre olarak birlikte çalışacağını aktardık. Sayın Bakan da talebimizi uygun görerek bugün itibariyle onayladı. Kendisine Çorumlu hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
rmzncrc8 Ocak 2018 / 17:58

Keşke bahabey yerine daha sakin ve uygun bir yere dis fakültesiyle beraber yapilsa daha iyi olurdu.

vatandas9 Ocak 2018 / 08:42

arkadaş çok doğru söylemiş. daha sakin bir yere yapılması uygun olur. araba park edecek yer yok bahabeyde

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER