SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’DA 101 KÖY ULAŞIMA KAPANDI

Ülke genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları Çorum’da da kendisini hissettiriyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle 101 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu belirtildi.

ÇORUM’DA 101 KÖY ULAŞIMA KAPANDI
Bu haber 09 Ocak 2017 - 15:19 'de eklendi

Çorum’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 101 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu belirtildi. Yoğun kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle Çorum’da 101 köy yolu ulaşıma kapandı. Yoğun kar yağışı ulaşımda ciddi aksamalara neden oldu. Karayolları ve Çorum İl Özel İdaresi ekipleri, yollarda olası buzlanmalara karşı tuzlama ve kar kürüme çalışması yaptı. Çorum İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, yoğun kar yağışı nedeniyle 101 köy yolunun ulaşıma kapandığını açıkladı. İl Özel İdaresi ekiplerinin kapanan köy yollarının ulaşıma açılması konusunda yoğun bir tempoda çalıştığını ifade eden Arslan, özellikle şiddetli tipinin çalışmaları önemli ölçüde aksattığını bildirdi. Ömer Arslan, “Çorum’da 101 köyün ulaşımını sağlayan yaklaşık 700 kilometrelik yol kapalı durumdadır. Ekiplerimiz kapalı köy yollarının ulaşıma açılması konusunda çalışmalarına aralıksız devam etmektedir” dedi.

Trabzon'da gece boyunca aralýklarla etkili olan kar yaðýþý sonrasý Belediye ekipleri yollarý ulaþýma açýk tutmak için yoðun þekilde çalýþtý.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
ömer tutar9 Ocak 2017 / 15:36

Merkez hankozlusu köyü bizim yollarda kapalı merkezin son köyü Sungurlu tarafında

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER