SON DAKİKA

ÇORUM TİME

BOYYEM ULUSAL BİR MARKA OLDU

Çorum’un başarılı şirketlerinden Boyyem, bölgenin en büyük ve en modern tesisini gelişen besleme, bakım şartları ve modern hayvancılık işletmelerini de göz önünde bulundurarak yeniden yapılandırdı.

BOYYEM ULUSAL BİR MARKA OLDU
Bu haber 30 Eylül 2016 - 12:33 'de eklendi

Bünyesinde Tarımex İç ve Dış Ticaret A.Ş., Boyraz Yem Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. ve Agromi Pelleting Plant Ukraine (Vinnitsa/Ukrayna) şirketlerini barındıran Boyraz Group’un geldiği noktayı ve hayallerini Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Burak Boyraz anlattı.
IMG_5624 Çorum Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulan yaklaşık 80 ton saat kapasiteli iki ayrı bağımsız hattan oluşan tesis, 14.000 m2’si kapalı toplam 40.000 m2’lik yatırım alanı ile Çorum’un ve bölgenin en büyük ve en modern tesisi haline geldi. Yatırım bütçesi 20.500.000 TL’yi bulan tesiste hammadde depolama alanları yaklaşık 50.000 ton düzeyinde… Ayrıca yatırımlar arasında yine en son gelişmeler ve ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen mısır, arpa ve buğdaydan flake üreten bir flake tesisi ile mısır kurutma tesisleri dikkat çekiyor.

YEM SEKTÖRÜNÜN MODERN YÜZÜ

“Biz Boyyem ailesi olarak yemin modern yüzü olmayı seçtik” diyen Boyraz, tesislerinde makine parkuru ve işletme içi tüm detayların düşünüldüğünü; sağlıklı, güvenilir ve sürekli kaliteli yemler üretmek için her şeyin titizlikle tasarlandığını söyledi. Boyraz, “Amacımız üretim hattımızda yer alan ekspander ve hygienezer teknolojisini kullanarak yetiştiricimize sağlıklı ve sindirilebilirliği yüksek ürünler üreterek toplam karlılığı artırmaktır” dedi.
IMG_5778(1) KALİTE HER ZAMAN KONUŞULMALI

“Şunu çok iyi biliyor ve inanıyoruz; doğru her yerde doğrudur ve kalite artık sürekli konuşulması gereken bir kavram. Kaliteli hayvancılık, kaliteli yem, kaliteli süt, kaliteli ürün anlamına geliyor” diyen Ahmet Burak Boyraz, şöyle konuştu: “Kalite noktasında yem tesisimizde ekspander ve hygienezer teknolojileri yerleştirilerek dünyanın kabul ettiği en modern ve en son teknolojiyi, kalite arayan yetiştirici ve modern çiftliklerin hizmetine sunmaya çalıştık. Aynı zamanda bölgelerimizin hayvan besleme alışkanlıklarını tespit ederek ve sahada kullanılan konsantre yemleri analiz ederek, hayvanlarımızın gerçekten ihtiyaç duyduğu ürünleri belirleyip, yem çeşitlerimizi en üst düzeyde konumlandırarak üretimimize başladık.
IMG_5328 EN SON SİSTEM YEM LABORATUARI

Tüm bu çalışmalar öncesinde de yem laboratuarımızı hayata geçirdik. Çünkü kaliteli bir ürün ancak kaliteli ve değerini tam tespit ettiğiniz bir hammadde ile mümkün olur noktasından hareket ettik. Amacımız en son teknolojiyi kullanarak siz değerli yetiştirici ve bayilerimize sürekli kaliteli, standart, doğal ürünleri en uygun fiyata sunarak çalışan ve tedarikçilerimizle birlikte kendi kültür ve inancımıza uygun güvenilir üretimler yapmaktır. Yetkin kadromuz, tarım hayvancılık konusundaki köklü geçmişimiz, hammadde tedariği konusundaki potansiyel ve birikimimiz, ihtiyaç duyacağımız gücü ve özgüveni bizlere veriyor.”
IMG_5529

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER