SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ENGELLİ GENCİ BU HALE SOKTULAR

Çorum’da engelli bir genç, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce darp edildi. Gözünde ve kolunda morluklar oluşan engelli gencin ailesi suçluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

ENGELLİ GENCİ BU HALE SOKTULAR
Bu haber 02 Ağustos 2018 - 9:14 'de eklendi

Olay, hafta sonu Çorum’da meydana geldi. İddialara göre, Güler Kayacı akşam eve gelmeyen oğlu Alperen Kayacı’yı aramak için dışarı çıktı. Esnaflara ve vatandaşlara oğlunu soran anne Kayacı, daha sonra oğlunu PTT Merkez Şubesi’nin arkasında darp edilmiş halde buldu. Bunun üzerine anne Kayacı, engelli oğlunu alarak hastaneye götürdü. Burada tedavisi yapılan engelli genç tedavisinin ardından taburcu edildi. Oğlunun darp edilmesine tepki gösteren anne Güler Kayacı, oğlunun yüzde 70 engelli olduğunu söyledi. Oğlunun akşam gelmemesi üzerine evden çıkarak çocuğunu aramaya başladığını dile getiren Kayacı, “Çocuğumu tanıdıkları için esnaflara nerede olduğunu sordum. Daha sonra PTT’nin oraya gittim şok oldum. Gittiğimde çocuğun ağzı ve burnundan leş gibi kan kokusu geliyordu” dedi. “Benim engelli evladıma bunu yapan yarın bütün engellilere ne yapmaz?” diye soran anne Kayacı, “Bunlar ortalıkta gezmesin adalet yerini bulsun. Ellerini kollarını sallayarak bu engelli çocuklara bu eziyeti vermesinler” diye konuştu.

“Alperen’i gören herkes adaletin yerini bulmasını istiyor”

Çocuğuna darp edenleri görenlerin emniyet güçlerini aramalarını isteyen anne Güler Kayacı, “Ellerimi tuttular arabaya bindirdiler diyor. Üç gündür olayın şokunu üzerinden atamıyor. Alperen’i kim otomobile aldıysa, polisi arasın. Kimsenin yanına yaptığı kar kalmasın. Bütün engellilerimiz evlerinde saklı kalmasın. Onların gezmek hakkı yok mu? Benim çocuğumun kimseye zararı yok. Küfür bilmez, kimseye zarar vermez. Yol boyu gider yol boyu gelir. Alperen’i gören herkes adaletin yerini bulmasını istiyor. Çocuğum hata yaparsa arasınlar polisi arasınlar ve bize bildirsinler. Korunmasız halde çocuğu kollarından tutup vurmuşlar” ifadelerini kullandı. (İHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Çorumlu2 Ağustos 2018 / 18:33

Bu alperenin annesi sende hiçmi vicdan yok şimdi oraya çıkmışsın engelli anne rolü oynuyorsun..bu zavallı alperen gündüz ne kepazelikler çekiyor kimler ne yapıyor biliyormusun .dileniyor bilmiyormusun..gençler ne pislikler yapıyor haberin varmı…birde utanmadan engellu çocuğu darp. etmişler diye dert yanıyorsun .. .insan biraz utanır be i engelli alperene sen sahip çıkamıyorsun bırak bari devlet sahip çıksın

    Birisi6 Ağustos 2018 / 10:58

    Anneye atip tutan arkadas,23 yasinda engelli cocugun olsunda sende evde zapdet bakayim.kac saat tutabileceksin.basa gelmeyince konusmasi kolay tabi.yalandan cene yapma burada hadi bakiyim.

vatandas3 Ağustos 2018 / 14:44

alperen hasta bir çocuk, akıl sağlığı yok, zararsız, akşama kadar gezer dolaşır gece evine girer. zararsızdır aklında zarar verecek bir düşünceye sahip aklı bile yok. soru sorar cevap verirsin, cevaba tekrar soru sorar. bu çocuğu yolda görürseniz kızmayın. para dilenmez, harçlık olsun diye para vermeyin. esnaf bu çocuğu tanıdığından ihtiyaçlarını gideriyor zaten. bu çocuğu bu hale getirenler Allahından bulsun. diğer yorum yapan kişi alperenin annesine atıp tutmuş. beddua etmeyeceğim ama hasta engelli çocuğu olanlar o kadını ancak anlar. bu kadının yerinde kimse olmak istemez. Allah sabır versin.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER