SON DAKİKA

ÇORUM TİME

KALDIRIM İŞGALLERİ ÖNLENECEK

Şehrin cadde ve sokaklarında kahvehane, kıraathane, kafe ve manav v.b. işletmelerin kaldırımlarda yaptığı işgaller sona erecek.

KALDIRIM İŞGALLERİ ÖNLENECEK
Bu haber 28 Haziran 2019 - 9:20 'de eklendi

Belediyeye bu konuyla alakalı gelen yoğun şikayetler doğrultusunda böyle bir karar aldıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Bu işgalleri zabıta ekiplerimizle halledebilirdik, fakat ben şunu istiyorum; bu işi hep birlikte esnaf kardeşlerimizle el birliği halledelim. Ben biliyorum ki bizim esnafımız her şeyden önce bu şehre, şehrimizin güzide insanlarına saygıda kusur etmez. Bu sebeple bütün esnaf kardeşlerimden bu çağrıya uyarak kaldırım işgallerini kendiliğinden bitirmelerini istiyorum” dedi.

Destek veren herkese teşekkür ederim

Bu konuyla alakalı bize desteklerini esirgemeyen ve basın yoluyla açıklamalarda bulunarak şehrimiz ve hemşehrilerimiz menfaatine olacak bu kararda bizlere destek veren Ticaret Sanayi Odamıza, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine, Çorum Kahveciler ve İnternetçiler Odasına, Çorum Sebzeciler ve Pazarcılar Odamıza en kalbi şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.

Amacımız kimsenin ekmeğiyle oynamak değil

Ben esnaf çocuğuyum. Uzun yıllar esnaflık yaptım. Esnafın çektiği sıkıntıları çok iyi biliyorum. Bu noktada amacımız esnafımızın kazancı ile oynamak değil, bir hakkı teslim etmektir. Zira kaldırımlar yayalarındır. Biz göreve gelirken bu şehirde her kesimin istek ve taleplerine eğileceğiz, sorunlarını çözeceğiz diye söz verdik. Ne yazık ki bu işgaller nahoş bir durum arz etmektedir. Bu konuda belediyemize gelmiş yüzlerce şikayet mevcut. Belediye olarak bu kadar yoğun şikayet gelen bir konu karşısında duyarsız kalamayız, gereğini yapmakla yükümlüyüz.

Esnafımızdan ricamız; kendileri bu işgalleri kaldırsın

Katılımcı yönetim anlayışımız gereği vatandaşlarımızdan gelen bu yöndeki rahatsızlıkları ortadan kaldırmak amacıyla başladığımız bu işi inşallah hep beraber el ele bir çözüme kavuşturacağız. Ben istiyorum ki bu konuyu, her hangi bir tatsızlığa, anlaşmazlığa meydan vermeden güzellikle çözelim. Esnaf kardeşlerimizden ricam şudur: Kaldırım işgali yapan manav, kahvehane, kıraathane, kafe, nalburiye vb. işletmeler bizim müdahalemize gerek kalmadan bu işgallere son versinler.

Önce uyarı sonra ceza

Kaldırım işgallerinin bitirilmesi konusunda Belediye olarak kararlıyız ve sonuna kadar bu işin takipçisi olacağız. Önceliğimiz bu işgalleri yapan işletme sahiplerinin kendileri bu işgalleri bitirsin. Aksi takdirde Belediye zabıta ekipleri bu işgalleri yapan işletmelere uyarıda bulunacak, uyarıya rağmen de kaldırmayan işletmeler hakkında gerekli yasal işlem uygulanacak ve para cezaları kesilecektir. Bu durum ise bizim hiç arzu etmediğimiz bir husustur.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
6 ADET YORUM YAPILDI
Mürşit28 Haziran 2019 / 19:41

Defalarca belediyeye telefon açtım zabıtanın cevabı işgaliye parası ödüyorlar demek oldu, adam yazın hahvehanenin sehpa ve taburelerini kaldırıma açmış insanlar ailesiyle birlikte buradan gecemiyor mecburen yola inip yoldan yürümek zorunda kalıyorsunuz

Cafer Duman28 Haziran 2019 / 23:43

Tamdesdek başkanım geneli yerlileri komple işgal

Mustafa Avşar29 Haziran 2019 / 01:19

Sayın BAŞKAN, yayanın işgali güzelde bunu nadi yapacağınızıbilmiyoru ama Gazi ve İnönü caddelerinin trafik akışı temelli keşmekeş oldu .
Başkan”IM, her yöne

Mustafa Avşar29 Haziran 2019 / 01:22

Sayın BAŞKAN, yayanın işgali güzelde bunu nadi yapacağınızıbilmiyoru ama Gazi ve İnönü caddelerinin trafik akışı temelli keşmekeş oldu .
Başkan”IM, her yöne araç parkı yasaklanmadığı sürece bu caddelerin sorunu gittikçe bozulacakçünkü hergün piuasa

Abdullah29 Haziran 2019 / 11:45

Yaya geçidi önüne duran araçları kaldırın yayalar gözükmüyor yada birşey koyun ki kimse park edemesin 2019 yılında yaşıyoruz…

talipUZ1 Temmuz 2019 / 12:03

bu sorun işgaliye cezası kesmek ile ÇÖZÜLMEZ . Öncelikle belediyenin hemen bitişiğinde bulunan leblebici ve pastanelerden işgalleri kaldırarak başlanmalı… Bu konuda kamuoyunun desteğimiz tamdır

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER