SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’DA YENİ HASTANEYE SÜRPRİZ İSİM

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’a yaptırılan hastanenin adı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olacak.

ÇORUM’DA YENİ HASTANEYE SÜRPRİZ İSİM
Bu haber 12 Ekim 2016 - 17:11 'de eklendi

AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’a yaptırılan ve yapımında sona gelinen 800 yataklı Eğitim Araştırma Hastanesinin isminin Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olacağını açıkladı.
ÇORUM'A YAPTIRILAN 800 YATAKLI HASTANENEYE 15 TEMMUZ'DA ŞEHİT OLAN ÜNLÜ REKLAMCI EROL OLÇAK'IN ADI VERİLECEK (İHA/ÇORUM-İHA)
Konuya ilişkin bir açıklama yapan AK parti Çorum milletvekili Salim Uslu, İl Özel İdaremiz tarafından 2013 yılında ihalesi yapılarak 204 milyon 435 bin lira bedelle sözleşmesi imzalanan şehir hastanesinin inşaatının fiziki gerçekleşme oranının yüzde 95 seviyesin olduğunu söyledi. Hastaneyi yapan yüklenici firmanın 13 Ekim 2016 tarihine kadar işin bitirildiğine dair dilekçe vermesi üzerine İl Özel İdaremiz Kontrol Teşkilatınca yapım işleri geçici kabul teklif belgesi hazırlandığını, Sağlık Bakanlığının onayı ile oluşturulacak Geçici Kabul Komisyonunca da inşaatın geçici kabule uygun olup olmadığı, varsa eksik ve noksanları tespit edileceğini dile getiren Uslu, geçici kabulü tamamlanan hastanenin Kamu Çorum Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine teslimi yapılacağını dile getirdi.
AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ SALİM USLU, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ADININ YAŞATILACAĞINI SÖYLEDİ (İHA/ÇORUM-İHA)
Hastanenin isminin de değişeceğini ifade eden Uslu, “15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizi unutmadık ve unutturmayacağız. İsimlerini her platformda yaşatacağız. Hemşehrimiz şehit Erol Olçok’ın ismi Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşatılmak üzere çalışmalar başlatılmıştır. Öte yandan yeni Hastane bünyesinde bugüne değin bulunmayan “Adli Tıp Ünitesi” de açılarak acılı ailelerin acısının sürgit devam etmesi ve günlerce bekleyiş sona ermiş olacaktır. Bu konuda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ olumlu yaklaşmış olup ilgililere gerekli talimatı vermiştir. Kendilerine teşekkür ederiz” dedi. (İHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
vatansever12 Ocak 2017 / 11:55

Sayın Uslu, biraz geç kalındı ama iyi fikir . Tekrar Allah Erol Olçok ve oğluna rahmet etsin. Belediye başkanı muzaffer külcü’nün aklına şehid Ömer Halisdemir’in heykelini dikmek neden gelmez! neden acaba başkanın aklında hep meydan park bahçe var anlamadım!!!!!!

Birbilen5 Ocak 2018 / 16:53

Başlığa merhumun fotoğrafını koymuşsunuz. Hastaneye sürpriz isim diyorsunuz. Bunun neresi sürpriz?

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER