SON DAKİKA

ÇORUM TİME

GENÇ ŞEHİDİN YÜREK YAKAN HİKAYESİ

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terör örgütü üyeleri ile çıkan çatışmada şehit olan er Emre Şahin’in Çorum’daki baba ocağına ateş düştü.

GENÇ ŞEHİDİN YÜREK YAKAN HİKAYESİ
Bu haber 02 Aralık 2016 - 16:48 'de eklendi

Merkeze bağlı Abdalata köyüne giden İl Jandarma Komutanlığı görevlileri Emre Şahin’in ailesine oğullarının şehit olduğu haberini verdi. Şehidin 69 yaşındaki babası Abdullah Şahin ve 51 yaşındaki annesi Zekiye Şahin acı haberle yıkıldı. İmam Hatip Lisesi mezunu olan şehidin 5 kardeşi bulunan Şahin’in ailenin en küçük çocuğu olduğu 3 yıl öncede abisi Ali Şahin’i trafik kazasında kaybettiği öğrenildi. Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, en küçük çocuklarının şehadet haberiyle ikinci kez evlat acısı yaşayan Şahin ailesini, komşuları ve yakınları teselli etmeye çalıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde geçtiğimiz Temmuz ayında görev yapmaya başlayan şehit Şahin’in ilk görev yerinin de Hakkari olduğu öğrenildi.
MUSTAFA ŞAHİN (SOLDA), ŞEHİT AMCASININ OĞLU İLE DÜN TELEFONDA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEDİ. BEKİR ŞAHİN(SAĞDA) İSE, EN SON AĞUSTOS AYINDA AMCASININ OĞLUNUN İZNE GELDİĞİNİ SÖYLEDİ. (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)
Şehit Emre Şahin ile dün telefonda görüştüğünü dile getiren amcasının oğlu Mustafa Şahin, “İyiyim dedi. Rahatım dedi. Yol güvenliği sağlıyorum dedi. Kısa bir süre konuştuk. Herkese selam söylememi istedi. Ne yapalım başımız sağolsun” diye konuştu. Şehidin diğer amcasının oğlu Bekir Şahin ise, “Emre, Ağustos ayında izne geldi. Birkaz kez sosyal medya üzerinden görüştük. Çok rahatım diyordu. Vatan için çalışıyorum diyordu. Cenab-ı Allah vatan için şehitlik nasip eylemiş. Vatan sağolsun. Hepimiz başı sağolsun. Yapacak birşeyimiz yok” dedi. (İHA)

HAKKARİ’NİN ÇUKURCA İLÇESİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ İLE ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN ER EMRE ŞAHİN’İN ÇORUM’DAKİ BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ. (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Ömer Haşim2 Aralık 2016 / 17:37

Şehidim Rabbim şehadetini kabul eylesin.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER