SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’DAN ORTAK ADAY ÇIKIYOR

İYİ Parti’nin, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Çorum’da CHP ile tabanda ittifak yapabileceği ileri sürüldü. İşte kulislere yansıyan detaylar…

ÇORUM’DAN ORTAK ADAY ÇIKIYOR
Bu haber 30 Kasım 2018 - 18:25 'de eklendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AK Parti’ye yönelik olarak yaptığı ittifakın devam etmesi çağrısının ardından muhalefet cephesinde de yerelde ittifak tartışmaları başladı. CHP yönetimi, muhalefet kanadında yer alan diğer partilerle ‘prensipte ittifaka’ yeşil ışık yakarken, İYİ Parti’de de ‘gönüllülük esasına dayalı ittifak’ üzerinde durulmaya başlandı. İYİ Parti’de, muhalefet cephesinde yer alan partilerin ayrı partiler olarak seçimlere girmesi durumunda bundan AK Parti ve MHP’nin kârlı çıkacağı değerlendirmeleri yapılırken, bu durum karşısında “CHP ile göstere göstere değil ancak tabanda bir ittifak söz konusu olabilir” görüşü öne çıktı. İYİ Parti kanadında, ‘tabanda ittifak’ içinde 2014 seçimleri örnek gösteriliyor.

ÇORUM’DA DENGELERİ DEĞİŞTİRİR

Kulislere yansıyan bilgilere göre, İyi Parti’nin Çorum’da CHP ile ittifak yapması halinde “siyasi dengeler” ciddi anlamda değişecek. İttifaka Saadet ve Demokrat Parti gibi partilerin tabanlarından destek verilmesi bekleniyor.

KUCAKLAYICI BİR ADAY ARANIYOR

İttifak formülü içerisinde CHP ya da İYİ Parti adayının tüm kenti kucaklayacak ve her kesimden destek alabilecek bir aday olması üzerinde duruluyor. 2014 yılında yapılan yerel seçimde AK Parti 72 bin, CHP 48 bin, MHP ise 16 bin oy almıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER