SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUMLU FİRMANIN DÜNYA BAŞARISI

Arar Makine, kalite ve disiplini kendisine amaç edinmiş, sektöründe ilk üç firma arasında yer alma hedefine hızlı adımlarla ilerleyen genç bir firma olarak dikkat çekiyor.

ÇORUMLU FİRMANIN DÜNYA BAŞARISI
Bu haber 11 Ekim 2016 - 13:16 'de eklendi

İşte Arar Makina’nın başarı hikayesi

Değirmen sektörüne çırak olarak başlayan firma sahibi Arif Tenikeci, 40 yıla dayanan özel sektör bilgi ve tecrübesi ile 2013 yılında kendi işini kurmaya karar verdi. Oğulları Yaşar ve Mustafa Tenikeci ile birlikte Arar Makina’yı kurdu. Arar Makina markası ile Mısır, Cezayir, İran, Hindistan, İtalya, Azerbaycan, Özbekistan, Rusya ve Burkina Faso gibi dünyanın birçok ülkesinde anahtar teslimi un-irmik fabrikaları ve yem fabrikalarının imalat ve montajını yapmaya başladı.
arar makina2 DÜNYA ÇAPINDA ÖNEMLİ PROJELER YAPTI

Arar Makine, kalite ve disiplini kendisine amaç edinmiş, sektöründe ilk üç firma arasında yer alma hedefine hızlı adımlarla ilerleyen genç bir firma olarak dikkat çekiyor. Arar Makine, Ar-Ge bölümü sayesinde kurumsal alt yapısını kısa sürede tamamlayarak rakiplerini geride bırakarak kendisini dünya çapında tanıtacak önemli projelere imza attı.
arar makina4 ANAHTAR TESLİM FABRİKALAR KURUYOR

Firma, her geçen gün imalatına yeni makinalar eklerken, teknolojiye uyumlu geliştirdiği makinaları sayesinde düşük fiyata kalite sunarak, rakiplerine karşı da ayrıcalıklar elde etti. Son teknoloji ve genç beyinlerle çalışan Arar Makina, her zaman çağa uyum sağlamayı ve dinamik kalmayı hedefleri arasına aldı. Arar Makina Genel Müdürü Yaşar Tenikeci, “Firmamızın hedef noktası insandır ve insanlar ihtiyaç duyduğu sürece, alternatif çözümler sunarak, kaliteden ödün vermeden dünyanın her noktasında, proje bazlı anahtar teslimi fabrikalar kurmaya bunlara satış sonrası teknik destek sağlamaya devam edeceğiz” diyor.
arar makina3 Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımları ile Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirilen KOSGEB 4. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri sahiplerini buldu. KOSGEB ile geleneksel hale gelen KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nin dördüncüsüne yine binlerce başvuru yapıldı. Yapılan başvurular arasından 3 aşamalı değerlendirmeler sonucu 9 kategoride toplamda 41 işletme finale kaldı. Finale kalan işletmeler arasından ise her kategorideki birinciliği alan işletmeler ödüle layık görüldü. Törende Çorum’un bayrağını Arar Makina gururla dalgalandırdı.
arar makina6 ÇORUM’UN GURURU OLDU

KOSGEB tarafından düzenlenen yarışmada “Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülüne” layık görülen Çorum’un başarılı şirketlerinden Arar Makina’ya ödülünü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık verdi. Törene katılan Arar Makina kurucularından Arif Tenikeci, ayrıca KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in elinden Başarı Sertifikası aldı. 4 bin firma arasından ilk 9’a kalarak “Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülüne” layık görülen Arar Makina, Çorum’a büyük gurur yaşattı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER