ÇORUM TİME

ÇORUMLU ŞEHİDİ RÜYASINDA GÖRDÜ

Geçtiğimiz yıl Mardin’deki çatışmada şehit düşen Mustafa Ayna’yı rüyasında görerek İsviçre’den Çorum’a gelen aile şehidin isteğini yerine getirdi.

ÇORUMLU ŞEHİDİ RÜYASINDA GÖRDÜ
82.155
12 Temmuz 2017 - 15:22

Geçtiğimiz yıl Mardin´in Derik ilçesine bağlı Soğukkuyu köyünde bir evde yapılan arama sırasında terör örgütü üyeleri tarafından kurulan hain pusuda şehit düşen Ast. Üstçavuş Mustafa Ayna İsviçre´de yaşayan Çorumlu kadının rüyasına girdi. Kadın rüyasında “Kendisinin Çorum’un Osmancıklı olduğunu Mardin’de şehit düştüğünü fakat ölmediğini, yaşadığını ailesini gördüğünü ama ailesinin onu görmediğini söyleyerek babasının resmini gösterip bu benim babam Muzaffer Ayna ona gidip 100 frank verir misiniz” dediğini dile getirdi.
sehit-atesi-osmancik-a-dustu-8556858_x_o
RÜYASINDA GÖRDÜKLERİNE İNANAMADI

Rüyasında gördüklerine inanamayan kadın durumu eşine anlatarak rüya mı yoksa gerçek mi ayırt edemedi. Birkaç gün gördüğü rüyanın etkisinde kalan kadın bir süre sonra Çorum Jandarma Komutanlığını arayarak orada böyle bir şehit olup olmadığını öğrenmek istedi. Kadın rüyasına giren Mustafa Ayna’nın şehit olduğunu öğrenince şok oldu ve hemen Çorum’un Osmancık İlçesine geldi.
headline
BABASINI “GÖRÜR GÖRMEZ” BU DEDİ!

Şehidin ailesini görmek için babası Muzaffer Ayna´nın çalıştığı belediyeye giden aile mesai bittiği için evine gitmek üzere belediyeden ayrıldı. Evinin adresini alan ve Muzaffer Ayna ile telefonla görüşen aile buluşmak üzere iken Ziraat Bankası kavşağında karşılaştı. Şehidin babası Muzaffer Ayna´yı da Şehit Mustafa Ayna ile birlikte rüyasında gördüğünü belirten kadın Muzaffer Ayna´yı görür görmez hiç tanımadığı halde işte bu O dedi. Muzaffer Ayna ile buluşan aile şehidin evine giderek bir süre sohbet ettiler.
,30mSJgZNX0aP-3C6isvPSw
ŞEHİT AİLESİNE RÜYASINI ANLATTI

Olanlara inanamayan kadın aileye yaşadıklarını anlattığında şehidin anne ve babası duydukları karşısında üzüntülerini saklayamadı. Kadın, rüyasını anlatarak şehidinin ondan son isteğini gerçekleştirmek için geldiğini söyleyerek Muzaffer Ayna’ya 100 Frank Türk parası ile 300 lirayı uzattı. Fakat baba Muzaffer Ayna parayı kabul etmedi ama kadın İsviçre’den sadece bunun için geldiklerini belirterek parayı aileye kabul ettirdi.
91e1e21b48eca28cdd212909010ed8b88ad65f68f0addc949cbbc3743e08f537
ŞEHİT BABASINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

İsviçre´de gördüğü rüya üzerine Osmancık´a gelen aile 100 Frank’ı Ayna ailesine verdikten sonra Şehit Mustafa Ayna’nın mezarını ziyaret etti. Duygulu anların yaşandığı ziyaretten sonra aile Osmancık´tan ayrıldı. Şehit Mustafa Ayna´nın isteği üzerine Osmancık´a gelerek ailesine verilen 100 Frank Şehit Babası Muzaffer Ayna tarafından geçtiğimiz günlerde yanan Kargı ilçesine bağlı Alioğlu köyünün vatandaşlarının ihtiyaçları için kullanıldı. Büyük bir felaketten kurtulan köye yardım yapılarak hem İsviçreli ailenin görevi yerine getirildi hem de yangın mağduru ailelere bir nebze olsun destek sağlandı. (Osmancık Gazetesi)

MARDİN'İN DERİK İLÇESİNDE OPERASYON SIRASINDA TERÖR ÖRGÜTÜ PKK İLE GİRİLEN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN JANDARMA ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ MUSTAFA AYNA, ÇORUM’UN OSMANCIK İLÇESİNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR. (İSMAİL KABAKDERE/ÇORUM-İHA)