SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUMLU VEKİL SAYIMIZ ARTACAK

24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği seçimlerinde Çorum’daki adayların dışında 8 adayda il dışından milletvekili aday listelerinde yer aldı.

ÇORUMLU VEKİL SAYIMIZ ARTACAK
Bu haber 22 Mayıs 2018 - 16:31 'de eklendi

AK Parti’den Ankara ve İstanbul’dan 2’şer olmak üzere 4, CHP’den Ankara’dan 3, MHP’den de Bursa’dan bir Çorumlu listede bulunuyor. Ankara 3. Bölge’den ilk iki sırada Çorumlular var. 2 dönem Amasya Milletvekili olan Prof. Dr. Naci Bostancı, bu defa Ankara’dan 3. Bölge 1. sıradan aday gösterildi. Bir diğer hemşehrimiz MKYK üyesi Asuman Erdoğan ise yine aynı bölgeden 2. sırada yer aldı. İstanbul’dan da iki Çorumlu bayan listelerde yer aldı. Şeyma Döğücü İstanbul 1. Bölge 16. Sıradan aday gösterilirken, Hasene Çapar ise 35 milletvekilinin seçileceği İstanbul 3. Bölgeden 29. Sırada kendine yer buldu.

KENAN NUHUT ŞANSINI DENEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir önceki dönemde olduğu gibi Ali Haydar Hakverdi listenin ön sıralarında yer aldı. Hakverdi, Ankara 1. Bölge 3. Sırada bulunuyor. Kenan Nuhut Ankara’dan aday gösterildi. 2014 yerel seçimlerinde Çorum Belediye Başkanı Adayı olan Kenan Nuhut, CHP’den Ankara 2. Bölge 4. Sıradan listeye girdi. Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Çorumlu hemşerimiz Murat Kavuncu da Ankara 2. Bölge 5. sıradan milletvekili adayı oldu.

EN AZ 5 İSİM MECLİSE GİRECEK

Milliyetçi Hareket Partisi’nden ise Mustafa Hidayet Vahapoğlu seçilebilecek bir sıradan milletvekili adayı gösterildi. Adı Çorum ile anılan Vahapoğlu, Bursa 2. Bölgeden ilk sırada milletvekili adayı oldu. 27. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Çorum’dan 4 milletvekilinin yanısıra diğer illerden de en az 5 Çorumlunun meclise girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER