SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’UN 19 YILDIR BAKANI YOK!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeni kabinesi belli oldu. Bakanlar Kurulu’nda ilk kez milletvekili olmayan isimler yer aldı. Çorum siyaseti yine “sıfır” çekti.

ÇORUM’UN 19 YILDIR BAKANI YOK!
Bu haber 10 Temmuz 2018 - 11:53 'de eklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Bakanlar Kurulu’nu açıkladı. Merakla beklenen yeni kabine belli oldu. Yeni kabinede siyasetin tanınan isimlerinin yanında sürpriz isimler de yer aldı. Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevine getirilen eski Başbakanlık Müsteşarı Yozgatlı Fuat Oktay yeni kabinedeki en dikkat çeken isim oldu. Çorum’dan ise iktidar mensubu hiç kimse yine “beklendiği” gibi yeni kabinede yer bulamadı. 16 yıldır tek başına iktidar olan AK Parti, bu süre zarfında Çorum’dan hiçbir isme kabinede yer vermedi. Sadece Çorum eski Milletvekili Agah Kafkas, bir dönem partinin Merkez Karar Yönetim Kurulunda, yine kısa bir sürede Sağlık Bakan Yardımcılığı görevinde bulundu.

EN SON 1999 YILINDA BAKAN ÇIKTI!

Son yıllarda siyasi olarak “geri kaldığı” şeklinde eleştirilen Çorum, uzun yıllar önce çeşitli hükümetlerin kabinelerine önemli isimler verdi. Çorum’un yetiştirdiği isimlerden Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, Bekir Aksoy, Ateş Amiklioğlu ve Abdulhaluk Mehmet Çay Çorum’dan çıkan bakanlar olarak tarihe geçti. Bu bakanlar arasında özellikle Bekir Aksoy’un Çorumlulara olan katkıları günümüzde konuşulmaya devam ediyor. Çorum en son 1999 yılında yapılan genel seçimlerde MHP’den Prof. Dr. Abdulhaluk Mehmet Çay’ı bakan olarak çıkardı.

SİZİN ‘BAKANINIZ’ BENİM DEMİŞTİ!

Bu arada, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da Abide Kavşağında yaptığı bir miting sırasında vatandaşların “Bakan istiyoruz” şeklinde taleplerine kürsüden “Sizin bakanınız benim” şeklinde karşılık vermişti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
İdris Eroğlu11 Temmuz 2018 / 09:18

Çorumlu demekki buna layık her seçimde oylar artilarak devam ediyor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER