SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’UN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde Başaranlar Ahşap tarafından üretilen ‘Doorx’ marka kapılar, hem yurtiçi, hem de yurtdışı pazarında önemli bir yer edindi.

ÇORUM’UN DÜNYAYA AÇILAN KAPISI
Bu haber 08 Ekim 2016 - 12:18 'de eklendi

Sektördeki 40 yılı aşan tecrübesini tescilli markası Doorx’le taçlandıran şirket, Çorum’un da dünyaya açılan “kapısı” oldu. Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde “Doorx” markası adı altında üretim yapan Başaranlar Ahşap Sanayi, kurumsallaşma alanındaki çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Yeni tesisle birlikte üretim kapasitesini üç katına çıkaran Başaranlar, Doorx markasıyla yurtiçi ve yurt dışı pazarındaki ticari atılımını sürdürüyor.
doorx 1 O KÜÇÜK ATÖLYEDEN FABRİKA ÇIKTI

Bakırcılar Arastası olarak da adlandırılan Yukarı Sanayi’deki 60 metrekarelik işyerinden 1993 yılında Küçük Sanayi Sitesi’ndeki tesislerine taşınan şirket, zaman içerisinde alanında uzmanlaşarak, işinin ehli ustalarla büyük bir başarıya imza attı. Bugün Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 13 bin 500 metrekarelik tesiste yıllık 40 bin adet iç kapı üretimi gerçekleştirebilen, 20 ilde bayilikleri bulunan firma kaliteden ödün vermeyen üretim standartları ile emin adımlarla yoluna devam ediyor. Sektördeki 40 yılı aşan tecrübesini tescilli markası Doorx’le taçlandıran şirket, ‘Geçmişten Geleceğe Kapı Sanatı’ sloganıyla Çorum’da üretilen kapıları Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasına ulaştırıyor. Şirketin yeni yatırımları hakkında bilgi veren genç kuşak yönetici Sefa Başaran, sektörde yeniliklerin öncüsü olduklarını söyledi.
doorx BÖLGENİN EN BÜYÜK KAPI ÜRETİCİSİ

Teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve üretimde son sistemleri kullandıklarını anlatan Sefa Başaran, bölgenin en büyük kapı üreticisi olduklarını vurguladı. OSB’deki 13 bin 500 metrekarelik tesisin yıllık 40 bin adet üretim kapasitesine sahip olduğunu kaydeden Başaran, imalatta son teknoloji ürünü olan bilgisayar programlı CNC tezgâhların kullanıldığını bildirdi.

YAŞAM ALANLARIMIZA KAPI AÇIYOR

40 yıllık deneyimi ile sektörde öncü olan Başaran Ahşap’ın, doğal ve sağlıklı bir malzeme olan ahşabı estetik tasarımlarla kapı haline dönüştürerek insanların kaliteli yaşam alanlarına birer kapı açtığını ifade eden Başaran,
“Sektöründeki gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip eden şirketimiz modern makina ve ekipmanlarını sürekli yenilemektedir. Tesislerimizde kullanılan CNC tezgâhları başta olmak üzere tüm makina ve ekipmanları teknolojinin son ürünü olan firmamız, imalatını tam otomatik, yarı otomatik cihazlarla ve uzman kadrosuyla gerçekleştirmektedir” dedi.
door x 3HEDEFİ EN KALİTELİ MARKA YAPMAK

Şirketin ileriye dönük hedeflerini de anlatan Sefa Başaran, şunları söyledi: “Başaranlar Ahşap’ın bugünkü konuma kavuşması asla kolay olmadı, hala da istediğimiz seviyelere ulaşabilmiş değiliz. Daimi hedefi kalite olan ve müşteri memnuniyetinden asla ödün vermeyen politikamız o günlerde temellerimizi çok sağlam atabilmemize ve bu günlerde çok daha hızlı ivmelenebilmemizi sağlamıştır. Bizim Doorx olarak hedefimiz Türkiye’nin en katma değerli iç kapılarını üreten, satış sonrası çözümleri, sağladığı teknik destekleri ve müşteri memnuniyeti ile günden güne otomasyon sisteme yatırım yapan Türkiye’nin en kaliteli kapı markası haline gelebilmektir. Bunun çalışmalarını da Türkiye’nin en prestijli bölgesi olan Bağdat Caddesinde açtığımız showroom ile gerçekleştirme yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz.

BİRÇOK ÜLKENİN KAPISI ÇORUM’DAN

85 kişiye istihdam sağlayan firmamız bugün başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her bölgesine üretim yapan bir marka haline gelmiştir. Yurt dışında ise Almanya, İngiltere, Azerbeycan, Türkmenistan, Nijerya, Gana, Kenya ve Fildişi Sahili gibi ülkelere ihracat yapabilen Türkiye’nin sayılı markalarından biri olmuştur.
doorx 2 BAŞARAN’DAN ÇORUM’A YENİ YATIRIM

2015 yılı başlangıcı ile uzun süredir taleplerini aldığımız çelik kapı sektörüne satış ve pazarlama olarak giriş yapmıştık. Yurtiçi ve yurtdışı projelerimizde satışını üstlendiğimiz Falez Çelik Kapının yanına aynı sene içerisinde ultra lüks projelerimizde sunmak üzere Kale Çelik Kapıyı da ekledik. 2016 yılı için ise Sanayi Sitesi 9. Cadde üzerinde bulunan 1000 m2’lik mağazamızda hırdavat malzemeleri, mobilya aksesuarları, ankastre, mdf, mdflam, sunta, suntalam, iç ve çelik kapı satışını yapıp bunun yanı sıra da mobilyacılara kesim ve bantlama da son teknoloji makina parkurumuz ile çözüm ortağı olacağız. Bizce bu yatırımın en önemli bölümü Çorum ve bölgesinde bir ilk olacak. Otomatik ebatlama ve bantlama gibi makinalarımız ile mobilyacılarımıza çözüm ortağı olup onların her türlü perakende ve proje işlerinde üretimlerine yardımcı olacak, üretim kapasitelerini artırabileceğiz. Yeni bir markayla yola çıkacağımız bu sektörde sona çok yaklaştık ve piyasadan çok olumlu reaksiyonlar alıyor olmak bizi işimize çok daha fazla konsantre ediyor. Özellikle mobilyacılarımızdan aldığımız kesim ve bantlama çalışmalarının kendileri için çok değerli olacağını bizlerle paylaşan bazı iş adamlarımız bu sayede yıl içerisinde çok daha fazla projeyi güvenle alabileceklerini bizler ile paylaştılar. En üst kalite standartlarında ve hassasiyetle yapacağımız bu çalışmalar inşallah Çorum ve bölgemiz için hayırlara vesile olur, özellikle Çorum olarak çok daha geniş kitlelere hitap eder katma değeri yüksek işlerimizi el birliği ile artırabiliriz.”
door 4

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
haluk ölçer11 Kasım 2016 / 09:01

Başaranların iki kardeş olaraktutkunlukları dürüstlükleri yılmadan korkmadan çalışmaya devam etmeleri bugüne gelmelerinde en büyük etken olmuştur.kendilerine bu başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor um..SELAMLAR HALUK ÖLÇER

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER