SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ERDEM ÇENESİZ DEİK’TE GÖREV ALDI

Çorum’un başarılı iş adamlarından Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz, Dış Ekonomik İşler Kurulu (DEİK) Tunus İş Konseyi Başkanlığı görevine seçildi.

ERDEM ÇENESİZ DEİK’TE GÖREV ALDI
Bu haber 13 Ocak 2018 - 18:18 'de eklendi

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından kurulan ve Türkiye iş dünyasının dış ekonomik ilişkilerinde 32 yıldır faaliyet gösteren DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Toplam 143 iş konseyi ile önemli bir platform rolü üstlenen DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurulu iki yılda bir yapılıyor. DEİK İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurulu kapsamında 142 İş Konseyinin başkanları seçildi. İş Konseyi Başkanlarından 66’sında başkan değişirken, iş konseylerinin tümünde yürütme kurulları oluşturuldu. 142 başkan ve yönetimlerinin seçildiği toplantıda, 1120 temsilci seçimlere katıldı .

TUNUS İŞ KONSEYİ BAŞKANI OLDU

DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurul kapsamında gerçekleştirilen seçimlerde Çorum’un başarılı kuruluşlarından ECE HOLDİNG ve Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Çorumlu iş adamı Erdem Çenesiz Tunus İş Konseyi Başkanlığına seçildi.

ERDOĞAN DEİK’E DESTEK VERECEK

Genel Kurul kapanış töreninde iş dünyasına seslenen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, “DEİK’in yeni döneminde DEİK Yönetim Kurullarına Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve imkan olduğu sürece ben de katılacağım. İlgili diğer bakanlarımıza da ihtiyaç duyduğumuz anda rica edeceğiz.” dedi. Genel kurulun kapanış töreninde konuşan Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla DEİK’in yapısı ile ilgili ana felsefeyi bozmadan bazı değişiklikler yapıldığını belirterek, bu değişikliklerin de özel sektör ile devletin hem dış ticaret politikaları hem de dış politikalarının paralellik arz etmesinin amaçlandığını kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER