SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’UN EN SEVİLEN FUARI AÇILDI

Çorum’da düzenlenen “Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı” kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuara yurt içi ve yurtdışından 120 firma katılıyor.

ÇORUM’UN EN SEVİLEN FUARI AÇILDI
Bu haber 06 Ocak 2017 - 21:06 'de eklendi

Atlas Fuarcılık organizesinde Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Kompleksi’nde düzenlenen fuara yurt içinin yanı sıra Hindistan, Senagal, Tanzanya, Güney Afrika, Kenya, Türkmenistan ve Somali gibi ülkelerden 120 firma katılıyor. Türkiye’nin 81 ilindeki yöresel ürünlerinin sergilendiği fuarın açılışına Vali Yardımcısı Fikret Zaman, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve davetliler katıldı.

ÇORUM'DA YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI AÇILDI (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

ANADOLU’NUN TÜM YÖRESEL ÜRÜNLERİ

Festivalin açılışında konuşan Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasagun, fuarın amacının medeniyet beşiği Anadolu’nun tüm zenginliklerini gelecek nesillere aktarmak olduğunu söyledi. Fuarda Anadolu’nun tüm yöresel ürünlerinin tatlarının yanı sıra el sanatlarının sergileneceği dile getiren Atasagun, kıyıda köşede kalmış ürünleri gün yüzüne çıkarmak, markalaşmasını sağlamak, pazara erişimine kolaylaştırarak ikili bağlantılar sağlayarak ticaret hacminin geliştirilmesini ve coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımının yapılmasını ve sayılarının artırılmasını hedeflediklerini belirtti. Atasagun, ayrıca fuarın el sanatlarının tanıtımında da etkin olacağını belirtti.

ÇORUM YÖRESEL ÜRÜNLER, HEDİYELİK EŞYA VE EL SANATLARI FUARI AÇILDI (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

ÇORUM’U FUAR MERKEZİ YAPACAĞIZ

Çorum’da 5 yıldır Tarım Fuarı düzenlediklerini hatırlatan Atasagun, “İlk ve son düzenlediğimiz fuar arasında çok büyük fark vardı. Çorum Tarım Fuarı bölgenin en büyük tarım fuarlarından biri olacak. Odalarımızın desteği sayesinde fuarlar büyüyerek yapılıyor. Hedefimiz Çorum’u fuar merkezi haline getirmek” dedi.
Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Başkanı Hakan Yüksel, Anadolu’nun stratejik önemine dikkat çekerek, “Anadolu sıfır rakımından 2 bin 500 rakımına kadar tarım yapılabilen kendi gıdalarını üreten, bir yılda dört mevsim, dört mevsimin içerisinde 20 iklim kuşağına sahip. Bütün Avrupa’da sadece 600 çeşit endemik bitki varken Anadolu’da sadece 2 bin 400 endemik bitki çeşidi var. 80 milyon yürekli insanımızla dev ve güçlü bir ülkeyiz. Anadolu toprakları bize Allah’ın hediyesidir. Onun izni olmadan, onun müsaadesi olmadan bizi kimse çıkaramayacak. Peygamber övgüsü alan bu millet asla teröre, küresel oyunlara mahkum olmayacak” diye konuştu.

ÇORUM'DA YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI AÇILDI (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

ÇORUM’A HAREKETLİLİK KATACAĞIZ

İçinde bulunduğumuz günlerin çok hassas günler olduğuna dikkat çekerek, “Terörün oluşturmak istediği bir manzara var. Herkes mahsun olsun, çözülsün, bulundukları mevzileri terk etsin bunu istiyorlar. Bizim bu oyuna, tuzağa düşmememiz lazım. Herkes yerinde sıkı duracak. Polisimiz, askerimiz, sanayicimiz, esnafımız herkes yerinde daha sıkı duracak ve bir çözülme oluşmayacak. Yolumuza daha güçlü şekilde devam edeceğiz. Bu alanlar ancak dolu olduğu zaman bir anlam kazanıyor. Burası boşken bir anlam ifa etmiyor. TSO’nun bu alanları hareketli tutmak için çok özel gayretlerinin olduğunu görüyoruz. Buralardaki bu hareketlilik Çorum’a katma değer katıyor. Fuar faaliyetleri Çorum’a değer katmanın yanı sıra terörün oluşturmak istediği korku ortamını da bertaraf ediyor. Bunu bilinçli şekilde sürdürmemiz lazım” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. (İHA)

ÇORUM'DA YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI AÇILDI (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

ÇORUM YÖRESEL ÜRÜNLER, HEDİYELİK EŞYA VE EL SANATLARI FUARI AÇILDI (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

ATLAS FUARCILIK MÜDÜRÜ FEVZİ ATASAGUN, AMAÇLARININ MEDENİYET BEŞİĞİ ANADOLUNUN ÜRÜNLERİNİ GELECEK NESİLLERE AKTARMAK OLDUĞUNU SÖYLEDİ (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER