1xbet betpas mariobet

ÇORUM TİME

ÇORUM’UN HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Çorum ziyaretinin ardından Çorum Belediyesi havaalanının yeniden açılması hususunda bakanlığa resmi yazı ve krokiler gönderdi.

ÇORUM’UN HAYALİ GERÇEK OLUYOR
2.049
18 Mart 2020 - 17:25

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Çorum ziyaretinin olumlu yansımaları başladı. Celilkırı bölgesinde yarım kalan havaalanı inşaatını inceleyen Bakan Turhan, Çorum’un havaalanı projesinin günün şartlarına uygun genişletilerek yeniden revize edileceğini, yatırım programına alınacağını, bu konuda teknik incelemelerin başlatılacağını açıklamıştı. Gelişmeler üzerine Çorum Belediyesi Ulaştırma Bakanlığı’na havaalanı inşaatının bulunduğu alanla ilgili krokiler ile yatırımın yeniden revize edilerek hayata geçirilmesi yönünde 17 Mart (dün) tarihli resmi yazılı bir talepte bulundu. Çorum Belediyesi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Çorum’un yarım kalan havaalanı inşaatı projesinin yeniden revize edilerek yatırım programına alınmasını talep etti.

BAŞKANDAN RESMİ TALEP YAZISI

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın imzalı resmi yazıda, kentin yaklaşık 7 bin yıllık tarihi geçmişi hatırlatılarak, tarım, sanayi ve turizm ve şehircilikte kendi ölçeğindeki illere nazaran lokomotif il haline geldiği hatırlatıldı. Bilhassa sanayi ve ticaret alanında yaşanan gelişmelerin havaalanı yatırımı ile bir üst noktaya geleceği belirtilen talep yazısında, “Bu bağlamda 1991 yılında Çorum Valiliğ ive Çorum Milletvekillerinin talepleri doğrultusunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Genel Müdürlüğü’nün 18.11.1993 tarihli yazısı ile havaalanı yeri olarak tescil edilen, ancak 2002/132 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yatırım programından çıkarılması nedeni ile tasfiye kararı verilen yerle ilgili olarak, ilimizin güncel gelişimine de uygun bir şekilde proje revizesine gidilerek, inşaatının tamamlanmasına ve havaalanı olarak kullanıma açılması hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim.” ifadelerine yer verildi. Bu arada Çorum Belediyesi’nin bakanlığa Celilkırı mevkiindeki havaalanı alanının krokisini de gönderdiği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Gaffur 21 Mart 2020 / 12:11

Virüs öldürür yalan öldürmez. Yapın da virüsler kullansın bu saatten sonra.

    FDS 24 Mart 2020 / 15:43

    FDS

Burak 21 Mart 2020 / 21:30

“cem uzana hapis şoku” haberi gibi sürekli aynı haber. Yapılmadan inanmayız

izmir escort