SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’UN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK

Volkswagen tarafından Türkiye’ye yapılması planlanan otomobil fabrikasının Çorum’a kazandırılması için Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı yoğun bir çaba gösteriyor.

ÇORUM’UN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK
Bu haber 25 Haziran 2019 - 15:18 'de eklendi

Volkswagen tarafından yapılması planlanan otomobil fabrikasında Türkiye kararı verildi. Çorum Hakimiyet Gazetesinde yer alan habere göre, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, “Sonuca ulaşmamıza bir tık kaldı. Volkswagen tercihini Türkiye’den yana kullandı. Tüm görüşmeleri tamamlayıp, ilimiz adına 1 milyon 100 bin metrekare arsayı ücretsiz söz verdim. Devlet vermezse, ben paramla alıp yine vereceğim” dedi. Çarşamba günü ulusal basında Çorum’un Volkswagen’in Türkiye yatırımına talip olduğunu ifade edecek haberler çıkacağını belirten Ahlatcı, Volkswagen yönetiminin Çorum’a sıcak baktığını, başarıya ulaşmanın hayal olmadığını söyledi.

TÜRKİYE SATIŞ MÜDÜRÜ ÇORUM’A GELDİ

Bu çalışmaya 5 aydır emek verdiklerini aktaran Ahmet Ahlatcı, Çorum’un arsa avantajı ile birlikte dünyanın merkezi olarak lojistik bakımından büyük avantajlar barındırdığını, İzmir Torbalı’da Opel’den artan 40 dönümlük alanın söz konusu edildiğini, bu arsa miktarının Çorum’la kıyas bile edilemeyeceğini anlattı. Bu tür yatırımlar için arsanın önemli bir tercih nedeni olduğuna vurgu yapan Ahmet Ahlatcı, “Valimiz, milletvekillerimiz ve Çorum bütüncül olarak bu işe sahip çıkarsa, biz bu işi başarırız.” dedi. Türkiye Satış Müdürü’nü Çorum’da ağırladıklarını ve söz konusu arsayı gösterdiklerini, Çorum’un sağladığı avantajları tüm detaylarıyla anlattıklarını dile getiren Ahmet Ahlatcı, Türkiye’de karar kılınan yatırım için, Çorum’un her ilin önünde olduğunu işaret etti.

ÜST DÜZEY GÖRÜŞMELERİMİZDE SÜRÜYOR

Çok yönlü bir görüşme trafiği gerçekleştirdiklerini açıklayan Ahlatcı, Anayasa Mahkemesi Üyesi hemşehrimiz Recep Kömürcü’nün Volkswagen Türkiye CEO’su Hüsnü Akan’la görüştüğünü, tüm görüşmelerin büyük bir memnuniyetle karşılık bulduğunu söyledi.

GEREKİRSE ARSAYI SATIN ALIP VERİRİZ

Volkswagen yatırımının Çorum’a kazandırılması için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu bildiren Ahmet Ahlatcı, OSB önünde yer alan 1 milyon 100 bin metrekarelik hazine arazisinin ücretsiz verilebileceği yönünde Volkswagen yetkililerine söz verdiğini belirterek, “Volkswagen yöneticileri, eğer olmazsa ortada kalıp üzülmenizi istemeyiz dediler. olur da eğer umduğumuz gibi olmazsa, ben arsayı satın alıp Volkswagen’e ücretsiz vermeye hazırım diyerek cevap verdim.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
3 ADET YORUM YAPILDI
Hüseyin sari25 Haziran 2019 / 22:52

Bir Çorumlu olarak Çorum adına ve ülkem adına sevinirim.neden hep İstanbul? Başarılarınızın devamını dilerim

Leyla Bugdayli26 Haziran 2019 / 11:08

Sayin Ahmet Ahlatci Beye Corum a yapacagi Wolswogen Fabrrikasi ve yaptigi diger yatirimlar icin cok tesekkur ederim. Corum un medari iftari, kendilerini cani gonulden kutluyor, basarilarinin devamini diliyorum.Saygilarimla.

Mustafa yüceel26 Haziran 2019 / 20:20

İnşallah olur. Sonuna kadar destekliyoruz. Çorum bunu hak ediyor.Wolksvagen yetkilileri şu nu bilsinki Çorumlu her türlü destekle yanındadır. Sn Ahlatcıyı kutluyorum.Bu işler kolay değil parayla yapılacak işlerde değil. Bu bir çorum ve vatan sevdasıdır oda çorumlularda vardır.Biz Çorumlu Ankaralılar olarak bu konuda her türlü desteğe hazırız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER