SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’UN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı ve İl Başkan Yardımcısı Av. Murat Günay’ın hazır bulunduğu ziyarette, Çorum’un sağlık alanında yaşadığı sorunlar ve acil ihtiyaçları dile getirildi.

ÇORUM’UN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
Bu haber 06 Şubat 2019 - 16:15 'de eklendi

AK Parti Çorum Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilçe hastanelerinde bazı branşlarda görülen hekim ihtiyacının ivedilikle giderilmesini istedi. Ceylan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, bilhassa Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde radyoloji uzmanı branşında yaşanan yetersizliğin Ultrason ve Dopler gibi Girişimsel Olmayan ve Girişimsel Radyoloji İşlemlerinde hastalara uzun süreye gün verilme çilesi yaşattığını, bunun da ciddi mağduriyetlere yol açtığını aktardı. Sağlık Bakanı Koca da, Çorum’a öncelikle acilen iki radyoloji uzmanı görevlendirilmesi ve kısa süre içinde iki Radyoloji Uzmanı daha ataması yapılması talimatı verdi. Hastaneye yeni atanacak hekimle birlikte toplam Radyoloji Uzmanı sayısı 8’e yükselmiş olacak. Böylece hastaların uzun süre tetkik beklemesinin önüne geçilerek mağduriyetler giderilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
2 ADET YORUM YAPILDI
Zuhal Özcan7 Şubat 2019 / 00:44

Çok yerinde bir çalışma tebrik ediyorum çok sık hastane ile meşgul olan birisi olarak trafik kazası nedeniyle oluşan sorunum için 4 ay ultrason sırası bekledim oysa tedavisi o anlık kolay olsa bile 4 ay beklemede dahada ilerledi hatta bazı yakınlar var ultrason sırası gelmeden vefat eden en büyük sorun çorum hastanesi için radyoloji uzmanı şart

Hakan dikbıyık7 Şubat 2019 / 08:27

Hastanede radyoloji uzmanı bashekim yrd yapıyor cocuk uzmani bashekim yrd yapiyo idare rijit antipatik kraldan cok kralcılar radyoloji uzmani özel hastane gitti gastroloji uzmanı gitti bu kafa ile hastane yönetilmez.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER