SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ÇORUM’UN VEKİLLERİ SINIFTA KALDI

Çorum’da iktidar ve muhalefet koltuklarını dolduran siyasiler, çalışma performansları ile resmen sınıfta kaldı. Genel anlamda Çorum’da iktidarından muhalefetine büyük bir sıkıntı var.

ÇORUM’UN VEKİLLERİ SINIFTA KALDI
Bu haber 20 Şubat 2018 - 18:22 'de eklendi

Genel seçimler yaklaşırken Çorumlu vatandaşların siyasi nabzını tuttuk. Seçmenlerin milletvekillerine karşı tutumlarını belirttiği yanıtlar, milletvekillerinin vatandaş nezdinde vekâlet görevini yürütemediğini gösteriyor. Vatandaş partilerden, kendilerini hakkaniyetle temsil edecek ve Çorum’un sorunlarını duyurup çözüm getirebilecek adaylar belirlemelerini istiyor. Özellikle iktidar partisine mensup milletvekillerinin icraatları vatandaşları tatmin etmekten çok uzak kaldı.

VATANDAŞ HİÇ MEMNUN DEĞİL

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimle meclise girmeye hak kazanan Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden meclise giren Tufan Köse’nin icraatları Çorumlu vatandaşları memnun etmedi.

MECLİSTE SÖNÜK KALIYORLAR

AK Parti’nin tek başına iktidar olmasına karşın Çorum’un sorunlarına ve ihtiyaçlarının karşılanmasında yeterince etkili olamayan milletvekilleri, daha çok tayin, atama ve kamu kurum ihale işleriyle gündem oluşturdular. Dört milletvekilimizin Meclis koridorlarında da yeterince etkili olamadıkları ve pek söz almak istemedikleri görüldü. Meclis sitesinde sunulan verilere göre, milletvekilleri meclis çatısı altında Çorum’un sorunlarına pek duyarlı görülmüyor.

SALİM USLU HAYAL KIRIKLIĞI

TBMM verilerine göre; AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, TBMM Genel Kurullarında 5 defa konuşma yaptı. Salim Uslu’nun 5 kanun teklifinde ve 2 araştırma önergesinde imzası bulunuyor. Meclis’te Salim Uslu’nun 3. dönemi olmasına karşılık başarısız bir tablo sergilemesi dikkat çekti. Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanlığından sonra Çorum’dan aday gösterilen ve AK Parti’nin Çorum’daki “vitrin” ismi olan Salim Uslu, Meclis’teki karnesi ile hayal kırıklığı yaratırken, Çorum adına da ‘KAYIP YILLAR’ olarak yorumlanıyor. Halkın arasında da pek görünmeyen Salim Uslu’nun önümüzdeki dönemde yeniden listeye girmesi beklenmiyor.

TAZE VEKİLLER ÇOK ÇALIŞMALI

Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın ise 5 kanun teklifinde imzası bulunuyor. 4 konuda araştırma önergesi veren Ceylan 3 defa da meclis kürsüsünden konuşma yaptı. Ceylan’ın ilk dönemi olmasına rağmen seçmen nezdinde kredisi bulunuyor. Ancak vekilin elindeki bu krediyi iyi değerlendirerek memleketin sorunları ile daha fazla ilgilenmesi gerekiyor. Yoksa yeni seçim sisteminde kendisine yer bulamayabilir.

KADIN VEKİLİMİZ NE YAPIYOR?

Ak Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’un ise Uslu ve Ceylan’a göre mecliste daha aktif olduğu görülüyor. Kurt’un 2’si kendine ait olmak üzere 8 araştırma önergesi var. 6 kanun teklifi ve 5 sözlü soru önergesi bulunan Kurt 8 defa meclis genel kurulunda, 1 defa da komisyon toplantısında konuşma yaptı. Çorum’un tek kadın vekili olan Kurt’un beklentilere ne kadar cevap verdiği kamuoyunda halen tartışılıyor. Vekilin Ankara’da yaşaması ve çeşitli aralıklarla seçim bölgesi olan Çorum’a gelmesi en büyük “handikap” olarak gösteriliyor.

CHP’Lİ VEKİLİ GÖREN VAR MI?

Çorum milletvekilleri arasında en aktif isim ise CHP Milletvekili Tufan Köse oldu. Tufan Köse’nin 32 kanun teklifi, 2 yazılı soru önergesi, 2’si kendine ait 51 araştırma önergesi bulunuyor. Köse, Meclis Genel Kurullarında 20 defa konuşma yaptı. Peki bunlar yeterli mi? Elbette değil! Muhalefetin Çorum’daki tek temsilcisi olan Tufan Köse’de halk arasında pek görülmeyen milletvekilleri içerisinde yer alıyor. Özellikle memleketin önemli meseleleri hakkında neredeyse hiç konuşmuyor. Kendisini görenlerin ya da yerini bilenlerin CHP Çorum İl Başkanlığına müracaat etmelerini önemle rica ediyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
6 ADET YORUM YAPILDI
Tarik cubukcu20 Şubat 2018 / 22:03

Ben bir corumlu olarak ve ak partiye oy vermeme rağmen sadece ahmet sami ceylan hariç corumun millet vekili olup corumun millet vekiliyim deyip karnini doyuran baska hic bir ise yaramiyan vekilker

Tarik20 Şubat 2018 / 22:11

Bir millet vekili corumu aşağılayıcı küçük gören corumun gelişimi icin en ufak caba harcamiyan vekilker toplulugu corumun kaderi bir millet vekili. HAVADA GÖREN UÇAK ISTIYOR diyen millet vekilinden ne beklersin. CORUMUN da görünmeyen hic gelmiyen vekilden ne beklersin yazik yazik samsun millet vekili çorumun sorunlarini dile getiriyorda bizimkiler ne yapiyor

oğuz aydın21 Şubat 2018 / 03:35

Mhmet karadağ’a destek kokuyor.
külcü vekil olsun o zaman.
ya da murat
al takke ver külah adamlar milleti esir aldı ya

Eren21 Şubat 2018 / 09:10

Ne ekersen onu biçersin. Corumlu secmenler hic aglamasin.sırf parti menfaati icin oylar veriliyor. Hizmete yatirimlara bakan yok. Corumlu vekiller rahat olsun. Secmenlermzdeki bu zihniyet degosmedikce daha cokkkk secilirler.
Yanlis anlamasin beni vatandaslarim ama biraz oturp dusunsunler.
Ne yaptilar ne ettiler.
Bi bakan bile cikaramadik. Corumu hp geri goturmeye calisiyorlar. Hukumette biliyor zaten. Biz bisey yapmasak da oy geliyor diyor.
Sonuc olarak oturup sizlamaya gerek yok.
Corum kndi kaderini kendi mahvediyor.

gerçek söyler21 Şubat 2018 / 10:51

Topla hepsinin yaptığını , hepsi bir Agah Kafkas kadar iş yapmadı

Ahmet birol21 Şubat 2018 / 23:13

salim uslu nasıl hala meclise girebiliyor? çoruma katkısı 0. yazık vallaha memleketime yazık oluyor. bi yozgata bakıyorum bide çoruma

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER