SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ECE HOLDİNG’İN TEKNOLOJİ BAŞARISI

Çorum’un başarılı sanayi kuruluşlarından Ece Holding bünyesinde kurulan teknoloji firması Genitec, seramik ve vitrifiye sektörü için ürettiği son sistem teknolojiyi dünyanın birçok ülkesine satmaya başladı.

ECE HOLDİNG’İN TEKNOLOJİ BAŞARISI
Bu haber 05 Ekim 2016 - 14:43 'de eklendi

ECE Holding bünyesinde, seramik vitrifiye üretimi alanında elde edilen bilgi ve tecrübe ile kurulan vitrifiye seramik fabrikaları için makine, ekipman ve sistemler üreten teknoloji firması Genitec, hızlı büyümesine devam ediyor. Güçlü Ar-Ge çalışmaları sayesinde ürettiği yeni teknolojilerle sektörün daha da büyümesi ve gelişmesini hedefleyen Genitec, tüm dünyada bu sektöre en iyi üretim teknolojisini sunan bir Türk Şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Grup bünyesinde bulunan 7 üretim tesisi için en iyiyi ararken sektör adına büyük işlere imza atan Genitec’in Genel Müdürü Ahmet Çenesiz, yakaladıkları başarıyı değerlendirdi.
GENİTEC1 Sayın Ahmet Çenesiz, öncelikle firmanızı ve sizi tanıyabilir miyiz?
Sabancı Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği eğitimi aldım. Planlama Mühendisi olarak başladığım ECE Holding’te üretim, Ar-Ge ve kalite gibi farklı departmanlarda Üst Yönetim Temsilcisi ve İcra Kurulu Üyesi sıfatıyla görevlerde bulundum. ECE Holding’in banyo gereçleri kadar iddialı olduğu ve vitrifiye üretiminin sağladığı bilgi birikimi ile kurduğu anahtar teslim vitrifiye seramik fabrikaları üreten teknoloji ve makine firması Genitec’in Genel Müdürlüğü görevini üstlenmekteyim.

Fabrikanız hakkında bilgiler verebilir misiniz? Ne tür sistemler kullanıyorsunuz?

ECE Holding’in anahtar teslim vitrifiye seramik fabrikası ve makineleri üreten şirketi olan Genitec, özellikle Türkiye’de ilk defa üretilen yüksek basınçlı seramik döküm makineleri, robotla sırlama ve ürün alma sistemleriyle vitrifiye sektöründe kullanılmak üzere yenilikçi ve yüksek teknolojik zor makineler üreterek müşterilerine uzun vadeli fayda sağlamayı hedefleyen bir teknoloji firmasıdır. Ürettiğimiz sistemlerin hemen hepsi geleneksel yöntemlerden uzaklaşıp, robot entegresi yapılmış, münhasır yazılımlarla kontrol edilen özel sistemlerdir. Robotlu sırlama sistemleri, yüksek basınçlı döküm makineleri vb üst seviye teknolojiler sunuyoruz. Biz Genitec olarak, üretimdeki kısıtları ve zorlukları birincil öncelik kabul ederek geliştirdiğimiz makine ve sistemlerle birçok nitelikli iş gereksinimini ortadan kaldırarak üreticilere kolaylıklar sağlıyoruz. 2016 yılı sonunda çok özel basınçlı klozet döküm makineleriyle Türk üreticilerini buluşturacağız. Bu sayede Dünya vitrifiye seramik piyasasında daha büyük bir oyuncu haline geleceğiz. Genitec, Avrupalı makine üreticilerinin fiyatlarından çok daha cazip fiyatlarla daha yeni teknolojileri üreticilere sunuyor. Bu sayede Türk üreticileri teknolojiye daha kolay erişebiliyor ve uluslararası rekabet güçlerini artırıyorlar.
Genetic (8) Fabrikanızda robotları hangi operasyonlarda kullanıyorsunuz?

Robotlar, hemen hemen ürettiğimiz tüm sistemlerde kullanılabiliyor. Genellikle sırlama operasyonlarında, yüksek basınçlı döküm tezgahlarındaki handling, aktarma vb. tüm iş gücü gerektiren aşamalarda kullanıyoruz.

Uygulamalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

İnsan gücü ile yapılan spray işlemlerinin tamamında, ağır yük taşıma ihtiyacı olan ve seramiğin hassasiyeti göz önüne alınarak yapılması gereken işlemlerde, işin gereksinimine göre yapılan öğretme programlarıyla çözümler sunulabiliyor.Robot ihtiyacını yatırıma dönüştürme kararını nasıl aldınız ve karar alma, satın alma, kurulum süreci ne kadar sürdü? ECE Holding iştiraki Genitec markasıyla total vitrfiye çözümler üreten firmamız, sektörün içinden geldiği için ve uzun bir zaman zarfından yoğun bir iş tecrübesine sahip olması sebebiyle kullanıcının gerçek ihtiyaçlarını daha kolay tespit edip, bunlara uygun kolay uygulanabilir çözümler sunuyor. Bu kararı almamızdaki en büyük etken aslında buydu. Genitec ile hem kendi vitrifiye üretim tesisimizin ihtiyaçları hem de sektörde duyulan ihtiyaçlara yerinde çözümler sunuluyor.

Robotlardan sonra ne tür avantajlar elde edildi?

Robotlar genel olarak total firma verimliliğine olumlu etki yapıyor. Hem yoğun iş gücü gerektiren kısımlarda hızlı çözüm sunabiliyor hem de ürün kalitesinin artmasını ve stabil hale gelmesini sağlıyor.
GENİTEC2 Bir Türk şirketi olarak teknolojik yatırımları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Milli rekabet gücümüzün artması için teknoloji ve modernizasyon yatırımları şart. Biz yine Genitec olarak, Türk işletmelerin Avrupalı üreticilerle rekabet edebilmesine olanak veren teknolojileri üretiyor ve bunu Avrupalı makine üreticilerinden çok daha az yatırım ile gerçekleştiriyoruz. Bu firmaların sayısının giderek artması ve desteklenmesini temenni ediyoruz. Örneğin bizim bulunduğumuz vitrifiye seramik sektöründe Türkiye, Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda. Türkiye Seramik Federasyonu bilgilerine göre sektörde kaplama malzemelerinde 28, sağlık gereçlerinde irili ufaklı 38, refrakter malzemelerde ise 20 olmak üzere 100’e yakın üretici bulunuyor. En büyük olarak kalmak ve rekabet avantajı kazanmak için üretimdeki verimliliği mükemmelleştirmek gerekiyor. Teknolojik modernizasyon, verimliliği artırmak için hayati önem taşırken Genitec, bu alandaki üretici firmalara yatırım yapmaları için yol gösteriyor, ihtiyaca yönelik en iyi sistemi ve alt yapıyı sağlamak için destek veriyor. Sunduğu teknoloji sayesinde proseslerde zamana bağlı verimlilik artarken, iş gücü anlamında edinilen kazanımlar, daha kaliteli ürünlerin ortaya çıkmasına kolaylık sağlıyor. Böylece bir iş gören; ürünün taşınması ile harcayacağı zamanı, gücü ve emeği, ürünün kalitesini yükseltmeye ayırabiliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER