SON DAKİKA

ÇORUM TİME

ESNAF BAŞKANINA KIYAK MAAŞ!

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanlığı görevine seçilen Kasaplar Odası Başkanı Recep Gür ‘ün alacağı başkanlık maaşı belli oldu.

ESNAF BAŞKANINA KIYAK MAAŞ!
Bu haber 09 Mayıs 2018 - 19:40 'de eklendi

1 Mayıs’ta yapılan Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) seçimlerinde başkanlık koltuğuna oturan Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Recep Gür’ün alacağı başkanlık maaşı belli oldu. Edinilen bilgilere göre; ÇESOB Başkanlığına seçilen Recep Gür’e kurumdan aylık 8 bin 120 TL başkanlık maaşı ödenecek. Başkanın yolluk ve harcırah giderleri ise maaşına eklenecek. Ayrıca, Recep Gür’ün kendi yönetimi içerisinden belirleyeceği ÇESOB Başkanvekiline de 4 bin 60 TL maaş bağlanacak.

YÖNETİM OTURUM ÜCRETİ ALACAK

Recep Gür başkanlığında oluşturulan ÇESOB Yönetim Kurulunda görev alan Erdal Kolaylı, Burhan Balcı, Fevzi Bilgin, Lütfi Barut, Nesimi Özkubat ve Selami Koçyiğit ise 1500 TL tutarında oturum ücreti alacak isimler oldu.

DENETİM VE DİSİPLİNDE ALACAK

ÇESOB Denetim Kurulu Üyeliğine seçilen Mutlu Karslı, Sedat Ek ve Erdoğan Yılmaz ile Disiplin Kurulu Üyeliklerine seçilen Halil Gürbüzer, Hakkı Vargeloğlu ve Fahrettin Karademir’de 1750 TL oturum ücreti alacak. Oturum ücreti alan isimler aynı zamanda kendi odalarından başkanlık maaşlarını almaya devam edebilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
4 ADET YORUM YAPILDI
sgc10 Mayıs 2018 / 08:54

Haberi yazan arkadaşa sesleniyorum. Bundan önceki yönetimler, ya da daha öncekiler kaç tl maaş almış acaba. Onları da yazalım da halkımız bilsin. Bu arkadaş bu yere seçilmiş, kaç tl alacak ise oda üyeleri zaten onu konuşur planlar. KIYAK MAAŞ ALACAK demek ne demek arkadaş. Sanki bu bir tarafgir ifade gibi. Yani çok merak ediyorum. Yalçın Başkan seçilseydi de bu başlığı atacak mıydınız. Çorum Time yönetimi haberlerin objektif yansıtılmasını sağlıyor diye biliyorum ama bu başlık hiç objektif gazetecilik ile bağdaşmıyor gibi. Lütfen daha objektif olalım. Bir kesimi sevindirirken diğer kesimleri üzmeyelim. Kucaklayıcı ve birleştirici habercilik yapalım.

hasan10 Mayıs 2018 / 18:15

bu tür odaların kapatılması lazım esnafa hiçbir faydaları yok bu kurumların aidat alıyorlar esnaf kendini zor geçindiriyor zaten bu aidatların mecbur olmaması gerekli

    kul hakkı13 Mayıs 2018 / 17:27

    ne iş yapar ? esnafın kanını emerler…………..Yan gelir yatarlar. allah …………..versin

Cg11 Mayıs 2018 / 10:29

Turkiyede paralarin nereye gittigi belli olmayan yerler
1-odalar
2-futbol kulupleri
3-sendikalr
Sahislar degissede odalarda esnafin faydasina hicbirsey yapilmadan sadece siyasi rant elde etmek ve beles para kazanmak icin adaylar birnirini yiyor.tso mesala bir adres degisikligi icin bile dunyanin harcini aliyo allah adkina biri soylesin tso esnafa ne katiyo.cesob desen ayni isine gelene ednaf kefaletten para kullandirir ozellikle siyasi gorusune uygunsa degilse zorlarlar.biran once odalara ceki duzen verilsin cok hak yeniyo

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER