SON DAKİKA

ÇORUM TİME

FIRINCI ESNAFINDAN UNCULARA SİTEM

Çorum Fırıncılar ve Simitçiler Odası Başkanvekili Ercan Fındıkçı, döviz kurlarındaki artış nedeniyle un fiyatlarına zam yapan üreticilere tepki gösterdi.

FIRINCI ESNAFINDAN UNCULARA SİTEM
Bu haber 14 Ağustos 2018 - 13:52 'de eklendi

Dolar ve Euro kurundaki artış nedeniyle bazı un fabrikalarının satışı durdurduğunu, bazı fabrikalarında fiyatlara astronomik zamlar yaptığını ifade eden Çorum Fırıncılar ve Simitçiler Odası Başkanvekili Ercan Fındıkçı, firma sahiplerini kendi menfaatleri yerine ülke menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye çağırdı. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Fındıkçı, “Döviz kurlarının artış göstermesiyle birlikte bazı un firmaları bu zorlu günlerde devletimizin ve milletimizin yanında dimdik yer alırken maalesef üzülerek belirtmek isterim ki büyük bir kısmı ise bu durumu lehlerine çevirme gayretine girmişlerdir” dedi.

BİRÇOK FABRİKA SATIŞI DURDURDU

Büyük un üreticilerinin ellerinde yeterli düzeyde un stokları olmasına rağmen döviz fiyatlarındaki kur artışını fırsata dönüştürerek satışı durdurduğuna dikkat çeken Ercan Fındıkçı, “Bir çoğu da son 10 gün içerisinde un fiyatlarına 40 TL gibi büyük bir zam yaptı. 72 TL’ye aldığımız bir torba unu şuan 112 TL’ye alamıyoruz” dedi.

YETKİLİLER BU DURUMA EL ATMALI

Başta ekmek olmak üzere birçok unlu mamulde fiyat artışına yol açabilecek bu durumun biran önce düzeltilmesini istediklerini kaydeden Çorum Fırıncılar ve Simitçiler Odası Başkanvekili Ercan Fındıkçı, “7’den yetmişe başta fırıncı esnafı olmak üzere simitçi, yufkacı ve diğer unlu mamul üreticilerinin mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Firma sahiplerini kendi menfaatleri yerine ülke menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye davet ediyoruz. Esnaflar olarak da her zaman hükümetimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER