SON DAKİKA

ÇORUM TİME

GAZETE MANŞETLERİ SERGİSİ AÇILDI

Çorum Belediyesi’nin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği Gazete Manşetleri konulu sergisi açıldı.

GAZETE MANŞETLERİ SERGİSİ AÇILDI
Bu haber 10 Ocak 2019 - 16:23 'de eklendi

22 yıl önce Çorum’da basılan gazetelerin manşetlerinin yer aldığı “1997 Yılı Gazete Manşetleri Sergisi” açıldı.
Çorum Belediyesi’nin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği Gazete Manşetleri konulu sergisi açıldı. Belediye Sanat Galerisi’nde bugün sergilenen “1997 Yılı Gazete Manşetleri Sergisi” açılışına Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Abdurrahman Başbuğ, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı Hasan Kalender, AK Parti Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, TSO Başkan Yardımcısı Mustafa Özbayram, Basın İlan Kurumu Çorum Şube Müdürü Osman Bolluk, daire müdürleri ile yerel basın temsilcileri katıldı. Sergi açılışı öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Zeki Gül, “Toplumu bilgilendiren; dünyadaki, ülkemizdeki, şehrimizdeki hayatın içerisinde olan bitenden haberdar olmamızı sağlayan Basın mensuplarımızın, gazetecilerimizin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” tebrik ediyorum. Ülkemizde ve şehrimizde basın tarihine adını yazdırmış, bugün aramızdan ayrılan, vefat eden bütün basın mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Gazetecilik mesleğini icra etmiş ve bugün de etmekte olan basın mensuplarımıza uzun ve hayırlı bir ömürler temenni ediyorum.” dedi.

Açılan sergi hakkında bilgiler veren Başkan Gül, “1997 yılında, -bundan 22 yıl önce- şehrimizde çıkan gazetelerin manşetlerinden oluşan sergimizi gazeteci kardeşlerimizle, misafirlerimizle biraz sonra gezeceğiz. Sergimiz, şehrimizin geçmişine ilişkin bir hatıra tazelemesi olacak. Bu sene 1997 yılının manşetlerini sergiliyoruz. Şehrimizde 22 yıl önce neler konuşulmuş, hemşehrilerimizin gündeminde hangi konular varmış, sergimizde bunlarla ilgili fikir sahibi olacağız. 22 yıl önce, o yıllarda ve günlerde insanımızın, şehrimizin gündeminde neler var, ülkemizde ve dünyada kültüre, sanata, spora, siyasete dair neler konuşulmuş, bunları görme imkanı bulacağız” şeklinde konuştu. Gazetecilerin toplumun tutan eli, gören gözü mesabesinde çok kıymetli bir iş yaptığını kaydeden Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Vatandaşlarımız basınımızın sağladığı bilgilendirme neticesinde insanlarımız kendi hakkı, hukuku, kendi ülkesi ve geleceği hakkında bilgi sahibi oluyor. Gazeteler, internet haberciliği, dergiler vs… Bunların hepsi, bu konularda vatandaşlarımıza bilgi akışı sağlıyor. Diğer yandan “dördüncü kuvvet” denilen “Medya’nın”, yapılan işlerin denetlenmesi, ortak bir aklın oluşması, neler yapılması gerektiği gibi geniş bir yelpazede ayrıca bir sorumluluğu da var.

Bu sorumluluğu hakkıyla yerine getiren, bulunduğu topluma, şehre karşı sorumluluk hissiyle hareket eden gazeteci arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyorum.Dünyanın en zor meslekleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Biz de sizin gerçekten zor şartlar içinde görev yaptığınıza yıl içerisinde, birçok gün şahit olan insanlarız. Bir yandan yaptığınız işte vicdanınıza karşı bir sorumluluk taşıyorsunuz. Bir yandan da, bir kamu görevini yerine getiriyorsunuz. Bunun için bizler gibi sizlerin de attığınız her adımda, söylediğiniz her sözde, yazdığınız her kelime ve her cümlede topluma karşı taşınması zor bir sorumluluğunuz var. Devletimizin ve milletimizin güçlenmesi için sorumlu gazetecilik anlayışıyla, gecesini gündüzüne katan, meslek ilkelerine ve haysiyetine her zaman dikkat etmiş gazetecilere ayrıca minnettar olduğumuz ifade etmek istiyorum. Bu görevi hakkıyla ifa eden bütün gazetecilerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Allah hepinize mutlu, huzurlu bir meslek hayatı ve ömür nasip etsin” Konuşmanın ardından Başkan Gül ve beraberindekiler, 22 yıl önce Çorum’da basılan gazetelerin manşetleri yer aldığı “1997 Yılı Gazete Manşetleri” konulu sergiyi yakından inceledi. Program Başkan Gül’ün basın mensupları ile birlikte hatıra fotoğrafı çekinmesinin ardından sona erdi.
“1997 Yılı Gazete Manşetleri” konulu sergi 19 Ocak Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER