SON DAKİKA

ÇORUM TİME

GELİN ÇORUM’A HAVAALANI YAPALIM

İşadamı Ahmet Ahlatçı, Çorum’un uzun yıllardan beri gündeminden hiç düşmeyen “Havaalanı” konusunda Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerinin ardından önemli bir çağrıda bulundu.

GELİN ÇORUM’A HAVAALANI YAPALIM
Bu haber 30 Eylül 2017 - 14:23 'de eklendi

Çorum’un Celikırı mevkiinde 1991 yılında yapımına başlanan ve 2012 yılından beri de hiçbir çalışmanın yapılmadığı havaalanı inşaatında fiziki gerçekleşme yüzde 24 seviyesinde. Yarım kalan havaalanı konusunda bugün kadar hükümetten beklenen destek bir türlü sağlanamadı. Son olarak da Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyaretindeki sözleri hükümetten destek alınamayacağını bir kez daha ortaya koyarken, Çorumluların kendi havaalanlarını yapmaları halinde izin vereceğini söylemesi ise, bu işe ciddi bakan kişileri umutlandırdı.
10
ÇORUM BELEDİYESİ’NE ÇAĞRI YAPTI

Bunların başında da Çorum’un dev firmalarından biri olan Ahlatçı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı geliyor. Başbakan Binali Yıldırım’a Altın Rafinerisini gezdiren Ahlatçı, Başbakan Binali Yıldırım ile yakından görüşürken, Başbakan’ın açıklamalarıyla ilgili de Havaalanı konusuna farklı bir boyut kazandırdı. Çorum Haber Gazetesi’ne konuyla ilgili açıklamada bulunan Ahlatçı, yerel yönetimlerin, özellikle de Belediye’nin ve iş dünyasının işbirliği yaparak çorum Havaalanı’nı yapabileceğini savundu.
12
TERMİNAL VE KULEYİ BİZ YAPALIM

Bu görüşünü Başbakan’a da ilettiğini açıklayan Ahlatçı, Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye de çağrı yaptı. 3 kilometrelik havaalanı pistinin Çorum Belediyesi tarafından yapılması halinde Çorum iş dünyasının terminal ve kuleyi yapabileceğini söyleyen Ahlatçı, pistin altına doğalgaz döşeyerek, buzlanmanın önlenebileceğini, böylece Ankara veya çevredeki diğer havaalanlarına kötü hava koşullarıyla inemeyen uçakların da Çorum’a inebileceğini ifade ederek, Çorum Havaalanının daha işlevlik kazanacağına vurgu yaptı. Kamuoyunda şimdi, Ahlatçı’nın bu çağrısının iş dünyasında ve yerel yönetimlerde nasıl bir karşılık bulacağı merak ediliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
10 ADET YORUM YAPILDI
Yusuf Çalman30 Eylül 2017 / 17:38

Helal olsun Ahmet beye, Devletin yapamadigi isi yapmaya kalkiyor, kutluyoruz kendisini,,sonuna kadar yanindayiz, destekliyoruz , selamlar saygilar Amanyadan…

Selami TARHAN30 Eylül 2017 / 19:44

Cesır ve doğruyu gören insan. Çoruma ve çorumluya yakışanı yapacaktır.

Mahmut Özbayır30 Eylül 2017 / 19:57

Ne havalimanı aşkıymış bu arkadaş. Hiç Çorumun uydu görüntülerine baktınız mı? Çorumda yaklaşma paternleri için gereken 20nm uzunluğunda yükseltisiz alan mı var? Merzifonu kullanan Çorumlu sayısı günlük 30 bile değil.

Çorum’a sevdalı30 Eylül 2017 / 20:33

Sayın valimiz Ahmet Kara havaalanı için çok uğraştı
Hiç bir vekilimiz destek vermedi hatta valinin bu konuda
Önünü kesip merkeze alınmasına vesile oldular

Ali30 Eylül 2017 / 20:56

Süper olur…Tebrikler!
Gayet mantıklı bir öneri. ..Bir başlarsa gerisi gelir…

Yasin30 Eylül 2017 / 21:31

Sayın Başbakan gerekli açıklamayı yaptı yeni yolda yapılıyor 25 dakikaya inecek ulaşım dedi. artık bunun üzerine şöyle yapalım şuraya yapalım şeklinde konuşmak çoruma birşey kazandırmaz.
Çorumlu siyasilerin ve vatandaşların yapması gereken tek şey merzifon havaalanının adının “Amasya-Çorum havaalanı” şeklinde değiştirilmesine yönelik adımlar atmaktır. Buraya odaklanalım lütfen

Zamir E1 Ekim 2017 / 00:47

Akp hukumeti çoruma hic destek vermiyor hala gidip bu akpartiye oy atanlara inanamiyorum bence sizde bi sorun var bi psikolojik tedavi görün

    HASAN UÇAK12 Ekim 2017 / 09:51

    AK partinin Çorum’a hizmet vermediği büyük bir yalan ve haksızlık. 800 yataklı yeni hastane,Kırkdilim geçişi ve Samsun Çorum duble yolu, Hitit Üniversitesi, …. başta olmak üzere yüzlerce eser yapıldı.
    Lütfen eleştiri yaparken vicdanlı ve gerçekçi olalım.

can kanar6 Ekim 2017 / 10:02

bu adam çorum için büyük şans

HASAN UÇAK12 Ekim 2017 / 09:47

Havaalanı konusunda herkes üzerine düşeni yaparsa, Havalimanı Çorum için hayal olmaktan çıkar ve gerçeğe dönüşür.
Bir avukat olarak ben de bu konuda yapabileceğim her şeyi yapmaya hazırım. Yapılması gereken her türlü sözleşmeyi bedelsiz olarak hazırlayabilirim ve her türlü hukuki sorunda bedelsiz olarak hizmet veririm.
Haydi Çorum……

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER