SON DAKİKA

ÇORUM TİME

HASTANE KANTİNİ TEPKİ ÇEKİYOR

Hastane kantininde meyve suyu, bisküvi ve poğaça fiyatları adeta el yakıyor. Alışveriş sonrası kantin kasasına ödedikleri yüksek ücretler karşısında çaresiz kalan vatandaşlar şikayette bulunmaya başladı.

HASTANE KANTİNİ TEPKİ ÇEKİYOR
Bu haber 13 Temmuz 2019 - 14:05 'de eklendi

Hastane kantininde meyve suyu, bisküvi ve poğaça fiyatları adeta el yakıyor. Alışveriş sonrası kantin kasasına ödedikleri yüksek ücretler karşısında çaresiz kalan vatandaşlar, mecburen satın aldıklarını belirterek, İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayette bulunmaya başladı. Çorum’un en büyük devlet hastanesi konumunda bulunan ve günde 3 binden fazla hastanın muayene edildiği, yine binlerce hasta yakınının geldiği Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kantini fahiş fiyatları ile dikkat çekiyor.

FAHİŞ FİYATLARDAN SATILIYOR

Hastane kantininde fahiş fiyatlarla ürün satıldığını dile getiren vatandaşlar, hastanenin kamu kurumu olduğuna dikkat çekerek, “Hasta için buradayız. Refakatçi oluyoruz. Onların bir ihtiyacı olur yada öğleden sonraya kalan tahlillerimiz için alışveriş yapmak zorunda kalıyoruz. Raflardaki fiyatların yüksekliğini görünce şaşırıyoruz. Mecburen almak zorundayız ancak hakkından fazla ödüyoruz. Vatandaşın cebini zorlayan fiyatlar. Market fiyatlarını biliyoruz. Kantini işleten firma sahibine hastane yönetimi neden sesini çıkarmıyor. Sağlık Müdürlüğü neden kantin fiyatlarını denetlemiyor. Standart bir fiyat olması lazım” diye konuştular.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
ali veli13 Temmuz 2019 / 20:55

demek ki kantin enflasyonu gercek hesaplamiş motorin benzin şeker çay yağ peynir………KİMSE KIZMASIN ….NET

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER