SON DAKİKA

ÇORUM TİME

HAVAALANI VE DEMİRYOLU BİTİYOR

Komşu ilimiz Yozgat’ın önemli kazanımlarından olan “Yüksek Hızlı Tren” ve “Havalimanı Projeleri”nde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

HAVAALANI VE DEMİRYOLU BİTİYOR
Bu haber 03 Temmuz 2019 - 15:58 'de eklendi

Bayramlarda sevdiklerine kavuşma hayali ile memleketi Yozgat’a ulaşmak isteyenler önümüzdeki günlerde Yüksek Hızlı Trenle daha hızlı seyahat etme şansı bulacak. Aynı şekilde Havalimanı Projesi’nin de proje tarihinden önce tamamlanması planlanıyor. Yozgat’a son 15 yılda kazandırılan mega yatırımlardan olan Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin bu yıl, Hava Limanı Projesi’nin de 2020 yılında tamamlanması planlanıyor. Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, projelerle ilgili yaptığı açıklamalarda her fırsatta Yozgat’ın farklı bir kulvara yol alacağını vurguluyor. Bu projeler tamamlandığında Yozgatlılar sevdiklerine daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmanın da ayrıcalığını yaşayacak.

ÇALIŞMALAR TAM GAZ SÜRÜYOR

Ankara-Yozgat-Sivas bağlantılı Yüksek Hızlı Tren Projesinin Yerköy-Sivas hattını oluşturan 245 kilometresinde de çalışmalar tamgaz devam ediyor. Ray döşeme çalışmalarının tamamlanması ile büyük oranda proje tamamlanmış olacak ve 2019 yılının ilk yarısından itibaren deneme sürüşlerine başlanacak.

BOZOK HAVALİMANI UÇURACAK

Dönemin Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından temeli atılan Bozok Havalimanı Projesi’nde de çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Bekir Bozdağ’ın katkıları ile temeli atılan ve Yozgat Milletvekillerinin de yakinen takip ettiği önemli projelerden bir tanesi olan Bozok Havalimanı, Yozgat’ı dünyayla bağlayacak önemli çalışmalardan bir tanesi olacak. Bozdağ, 2020 yılına kadar 3. Bozok OSB’nin de tamamlanması ile bölgede ciddi bir kalkınma hamlesinin başlayacağını dile getirdi.

VALİ YATIRIMLARI İNCELEDİ

Yozgat Valisi Kadir Çakır, Hızlı Tren Yozgat-Sivas Hattı Proje Müdürü Altan Aydoğmuş ve Havaalanı Şantiye Şefi Cevdet Özcan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Kadir Çakır, her iki yatırımında belirlenen tarihlerde hizmete girmesi için, çalışmaların hızlı bir şekilde devam etmesi ve tamamlanması konusunda talimatlar verdi.

ALACA’YA 25 KM UZAKLIKTA

Havalimanının Yozgat’ın gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkısı olacağını aktaran AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer de “Havalimanının diğer tarafında yeni organize sanayi bölgesi yer alacak. Havalimanı ile yeni organize sanayi bölgemiz neredeyse yürüme mesafesinde olacak. Havalimanı ve yeni organize sanayi bölgemizin birlikte bitirilmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Bozok Havalimanı’nın ayrı bir özelliği de Alaca’ya 25 kilometre, Çoruma 65 kilometre mesafede olmasından dolayı sadece Yozgat halkına değil bölge halkına da hizmet edecek” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
vatan daş8 Temmuz 2019 / 10:23

bizim salak vekillerde uyusun

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER