SON DAKİKA

ÇORUM TİME

AHMET AKSU’YA GÖREV VERİLDİ

Özelleştirme İdaresi Başkanı hemşehrimiz Ahmet Aksu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) atandı.

AHMET AKSU’YA GÖREV VERİLDİ
Bu haber 09 Ocak 2019 - 8:30 'de eklendi

Özelleştirme İdaresi Başkanı hemşehrimiz Ahmet Aksu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı kurumlara atama yapılmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararnamede Özelleştirme İdaresi Başkanı hemşehrimiz Ahmet Aksu’da BDDK Üyeliğine atandı. AHMET AKSU KİMDİR? 1967 Osmancık doğumlu. İlk-orta ve lise tahsilini Osmancık’ta tamamladı. Aksu, Yüksek tahsilini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite tahsilini tamamlamasını takiben Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda (ÖİB) uzman olarak 1992 yılında göreve başladı. Göreve başladığı tarihten itibaren Özelleştirme İdaresine bağlı olan değişik kuruluşlarda Yönetim Kurulu üyeliği, Başkan vekilliği ve Başkanlık görevlerinde bulundu. Şubat ayında ÖİB Başkanlığı görevini devreden Aksu daha sonra TÜRKŞEKER Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2016’nın Aralık ayında ise yeniden Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na atanmıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
1 ADET YORUM YAPILDI
Sadettin İnan17 Ocak 2019 / 21:25

Özelleştirme İdaresi’nin keyfi ve kanunsuz uygulamalarını gördükten sonra şeker pancarının aleyhine çalışma konusunda Cargill bile Özelleştirme İdaresinin eline su dökemez!
İnanın insan ne diyeceğini şaşırıyor!
Özelleştirme İdaresinin değerli Başkanı (!) Ahmet Aksu, koltuğunda biraz daha fazla oturmak ve ‘başarısına gölge düşürmemek!’ için kamunun fabrikalarıyla ilgili olarak, istediği şekilde ‘kılıfına uydurarak!’ işleri yürütüyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER