SON DAKİKA

ÇORUM TİME

HİTİT’DE İNGİLİZCE EĞİTİM MUTLULUĞU

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İngilizce Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi.

HİTİT’DE İNGİLİZCE EĞİTİM MUTLULUĞU
Bu haber 08 Kasım 2018 - 12:40 'de eklendi

Rektör Alkan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde açılan ve bu yıl öğrenci alımına başlayan İngilizce Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’ne yerleşerek İngilizce hazırlık eğitimlerini alan öğrencileri ziyaret etti.
Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Eşref Savaş Başcı ve yüksekokul öğretim elemanları da hazır bulunduğu buluşmada konuşan Rektör Alkan, Hitit Üniversitesi’nde ilk yabancı dil eğitiminin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde verildiğini ifade ederek, bölümün açılması için belirli koşulları sağlayan yabancı dil öğretim elemanlarına ve normal Türkçe eğitimin yanında İngilizce eğitimi sürdürecek akademik kadro zenginliğine sahip olunması gerektiğinin altını çizdi. Diğer yandan İngilizce Yeterlilik Sınavı’nda başarısız olan öğrencilerin hazırlık eğitimine tabi tutulduğunu söyleyen Alkan, hazırlık eğitiminin ana dili İngilizce olan ve belirli bir yeterliliğe sahip uzman bir kadrodan oluşan Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından gerçekleştirildiğini belirterek, “Üniversitemiz yapmış olduğu gayretli çalışmalar ve tüm paydaşlarından aldığı desteklerle her geçen gün daha da büyüyor. Üniversitemizin İngilizce eğitim verebilir olması mutluluk verici. Tüm bu gelişmeler, Üniversitemizde nitelikli ve kaliteli bir eğitimin verildiğinin birer somut göstergesidir” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER