SON DAKİKA

ÇORUM TİME

MHP’DEN İDAMA DESTEK AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı tarafından kahvaltılı bir program düzenledi.

MHP’DEN İDAMA DESTEK AÇIKLAMASI
Bu haber 10 Ağustos 2018 - 11:21 'de eklendi

Hanoğlu Konağında gerçekleştirilen programa MHP İl Başkanı Arslan Kaynar, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, Merkez İlçe Yöneticileri ve Mahalle Temsilcilerinin katıldı. Program sonrası İl Başkanı Arslan Kaynar, yaptığı açıklamada BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin gündeme getirdiği idam tartışmalarına ilişkin olarak terör başta olmak üzere bu tür suçları kapsayan düzenlemeyi destekleyeceklerini söyledi.

İDAM DÜZENLEMESİ GETİRİLMESİ HALİNDE DESTEKLERİZ

MHP’nin inanmadığı hiçbir konuyu dillendirmediğini, idamla ilgili geçmişteki düşüncelerin sonuna kadar arkasında olduğunu kaydeden Kaynar, konuşmasını şöyle sürdürdü: “57. Hükümet döneminde 129 milletvekilimizle idamın kaldırılmaması yönünde oy kullanmıştık. Terör başta olmak üzere bu tür suçlarla alakalı idam düzenlemesi getirilmesi halinde destekleriz. Teklifin gelmesi halinde bu konuda en net duruşu olan MHP, gereğini yapacaktır.

Meclis açıldığında gelişmelere bakılır, gerekirse MHP de teklif verebilir. İdam düzenlemesinin kapsamının ne olacağı konusunda ise gelinen aşamada, gelişen ve değişen şartlara bakılır kapsamı oturulup konuşulur. Kamu vicdanı başta olmak üzere bu hususlarla ilgili kapsayıcı idam cezası düzenlemesi yapılabilir. Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği ve seçim beyannamesine de giren af düzenlemesi için Meclis açılır açılmaz harekete geçecektir. Af toplumda ciddi bir beklenti haline dönüştü. Hangi gerekçelerle ve hangi suçları kapsayacağı konusunda gidişatın doğru okunup anlamlandırılması gerekir. Liderimiz Devlet Bahçeli, af konusunda genel çerçeveyi çizmiştir. MHP olarak teklif konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Meclis açılır açılmaz harekete geçilecek ve teklif, Meclis Başkanlığı’na sunulacaktır. Teklifin en önemli kriterlerden biri kamu vicdanını rahatsız etmeyecek bir düzenleme olmasıdır. Kötü örnekler dikkate alınarak, toplumsal talebe yönelik amacın hasıl olacağı bir düzenleme olmasıdır.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER